Budapešť: nová centrála Daewoo pro střední a východní Evropu

Středisko general Motors v Zürichu v pondělí oznámilo, že s okamžitou platností zřizuje regionální centrálu pro dovoz a prodej vozů vyrobených firmou GM Daewoo. Krok přichází jen týden po ustavení GM Daewoo v Soulu, ve kterém se sdružily General Motors, Suzuki a Shanghai Automotive.

Budapešťská cenrála rozvine své aktivity nejprve v samotném Maďarsku a poté je rozšíří i do ostatních zemí své působnosti. Nová firma si od tohoto kroku slibuje především přiblížení se zákazníkům v dotyčných zemích, kde byl prodej vozů Daewoo v uplynulých letech úspěšný. V současné době tu jezdí víc než 800 tisíc vozů této značky a další přibudou z výrobních kapacit v Koreji a Vietnamu.

Podle ředstavitelů GM je nová instituce také výrazem důležitosti, jakou vedení tomuto regionu přikládá. Centrála GM Daewoo Europe sídlí v Zürichu a koordinuje zájmy v Rakousku, Německu, Beneluxu, Francii, Německu, Itálii, Španělsku a Švýcarsku a také řídí středisko náhradních dílů v Holandsku. Ve Velké Británii existuje samostatná jednotka. Kromě uvedených teritorií spolupracuje GM Daewoo s dalšími nezávislými dovozci na Kypru, Islandu, v Dánsku, Irsku, Řecku, Norsku a Portugalsku.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků