Budapešť: nová centrála Daewoo pro střední a východní Evropu

Středisko general Motors v Zürichu v pondělí oznámilo, že s okamžitou platností zřizuje regionální centrálu pro dovoz a prodej vozů vyrobených firmou GM Daewoo. Krok přichází jen týden po ustavení GM Daewoo v Soulu, ve kterém se sdružily General Motors, Suzuki a Shanghai Automotive.

Budapešťská cenrála rozvine své aktivity nejprve v samotném Maďarsku a poté je rozšíří i do ostatních zemí své působnosti. Nová firma si od tohoto kroku slibuje především přiblížení se zákazníkům v dotyčných zemích, kde byl prodej vozů Daewoo v uplynulých letech úspěšný. V současné době tu jezdí víc než 800 tisíc vozů této značky a další přibudou z výrobních kapacit v Koreji a Vietnamu.

Podle ředstavitelů GM je nová instituce také výrazem důležitosti, jakou vedení tomuto regionu přikládá. Centrála GM Daewoo Europe sídlí v Zürichu a koordinuje zájmy v Rakousku, Německu, Beneluxu, Francii, Německu, Itálii, Španělsku a Švýcarsku a také řídí středisko náhradních dílů v Holandsku. Ve Velké Británii existuje samostatná jednotka. Kromě uvedených teritorií spolupracuje GM Daewoo s dalšími nezávislými dovozci na Kypru, Islandu, v Dánsku, Irsku, Řecku, Norsku a Portugalsku.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků