Budapešť: nová centrála Daewoo pro střední a východní Evropu

Středisko general Motors v Zürichu v pondělí oznámilo, že s okamžitou platností zřizuje regionální centrálu pro dovoz a prodej vozů vyrobených firmou GM Daewoo. Krok přichází jen týden po ustavení GM Daewoo v Soulu, ve kterém se sdružily General Motors, Suzuki a Shanghai Automotive.

Budapešťská cenrála rozvine své aktivity nejprve v samotném Maďarsku a poté je rozšíří i do ostatních zemí své působnosti. Nová firma si od tohoto kroku slibuje především přiblížení se zákazníkům v dotyčných zemích, kde byl prodej vozů Daewoo v uplynulých letech úspěšný. V současné době tu jezdí víc než 800 tisíc vozů této značky a další přibudou z výrobních kapacit v Koreji a Vietnamu.

Podle ředstavitelů GM je nová instituce také výrazem důležitosti, jakou vedení tomuto regionu přikládá. Centrála GM Daewoo Europe sídlí v Zürichu a koordinuje zájmy v Rakousku, Německu, Beneluxu, Francii, Německu, Itálii, Španělsku a Švýcarsku a také řídí středisko náhradních dílů v Holandsku. Ve Velké Británii existuje samostatná jednotka. Kromě uvedených teritorií spolupracuje GM Daewoo s dalšími nezávislými dovozci na Kypru, Islandu, v Dánsku, Irsku, Řecku, Norsku a Portugalsku.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků