Budapešť: nová centrála Daewoo pro střední a východní Evropu

Středisko general Motors v Zürichu v pondělí oznámilo, že s okamžitou platností zřizuje regionální centrálu pro dovoz a prodej vozů vyrobených firmou GM Daewoo. Krok přichází jen týden po ustavení GM Daewoo v Soulu, ve kterém se sdružily General Motors, Suzuki a Shanghai Automotive.

Budapešťská cenrála rozvine své aktivity nejprve v samotném Maďarsku a poté je rozšíří i do ostatních zemí své působnosti. Nová firma si od tohoto kroku slibuje především přiblížení se zákazníkům v dotyčných zemích, kde byl prodej vozů Daewoo v uplynulých letech úspěšný. V současné době tu jezdí víc než 800 tisíc vozů této značky a další přibudou z výrobních kapacit v Koreji a Vietnamu.

Podle ředstavitelů GM je nová instituce také výrazem důležitosti, jakou vedení tomuto regionu přikládá. Centrála GM Daewoo Europe sídlí v Zürichu a koordinuje zájmy v Rakousku, Německu, Beneluxu, Francii, Německu, Itálii, Španělsku a Švýcarsku a také řídí středisko náhradních dílů v Holandsku. Ve Velké Británii existuje samostatná jednotka. Kromě uvedených teritorií spolupracuje GM Daewoo s dalšími nezávislými dovozci na Kypru, Islandu, v Dánsku, Irsku, Řecku, Norsku a Portugalsku.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků