Brýle nutné!

Řidičů, kteří mají tuto poznámku v řidičském průkazu, neustále přibývá. Jaké si vybrat brýle a na co byste neměli zapomínat při používání kontaktních čoček, je obsahem následujících řádků.
Brýle nutné!
Při výběru a používání brýlí je nutné se řídit několika jednoduchými pravidly:

Vyberte si lehké obroučky a raději dejte přednost plastovým výplním před skleněnými. Plastové jsou lehčí a v případě nárazu se plast neroztříští a neohrozí tak vaše oči. Pokud přece jen zvolíte skla, dejte přednost tvrzeným.

Na skla i na plasty si nechte udělat speciální úpravu – tzv. antireflex . V noci budete méně oslňováni protijedoucími vozy a za dne vás nebudou obtěžovat odlesky vodních ploch a lesklých povrchů.

Nevybírejte si také brýle příliš široké, přesahující váš obličej, nebo vás v noci budou oslňovat auta jedoucí za vámi.

Používáte-li bifokální brýle, na řízení si je berte, až když jste na ně úplně zvyklí a nedělá vám problém např. sejít s nimi schody.Zohlednit je musíte i při couvání, pokud se při něm otáčíte dozadu. Bifokální brýle vám zkreslují vzdálenost!

Raději nepoužívejte samozabarvovací brýle- než se brýle na slunci zabarví, můžete už zajet do stínu a naopak.

Mějte vždy po ruce kvalitní dioptrické sluneční brýle.

Brýle udržujte čisté a čas od času si nechte brýle vyčistit v optice. .

Dáváte-li přednost kontaktním čočkám:

Čočky, nejvhodnější pro váš typ vady, si vyberte u očního lékaře nebo zkušeného optika. Dnes již existuje mnoho druhů čoček – od jednodenních, přes barevné, až po bifokální.

Pokud jedete na delší vzdálenost, mějte s sebou vždy zvlhčující kapky, protože topení i klimatizace čočky rychle vysušují.

Kdyko-li někam jedete, berte si s sebou pouzdro na čočky s roztokem na čištění a raději i brýle. Nezaskočí vás pak smítko spadlé do oka nebo ztráta čočky při podvědomém promnutí oka.

Používejte kvalitní, raději polarizované, sluneční brýle.

Ať už používáte kontaktní čočky nebo brýle, nepodceňujte pravidelné prevetivní prohlídky, na které máte nárok každé tři roky. Pokud pociťujete zdravotní problémy navštivte svého očního lékaře co nejdříve – zdravé oči máte jenom jedny!
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků