Brutální Audi RS Q8 pokořilo rekord na Nürburgringu. Okruh doslova přeletělo

Audi pokračuje v odhalování svých nejrychlejších modelů. Po řadě letošních premiér nás již brzy čeká další, která na sebe právě báječně upoutala.

Audi RSQ8 je oficiálně nejrychlejším SUV na Nürburgringu. S časem 7:42 tak pokořilo dosavadního držitele Mercedes-AMG GLC 63 S, který Severní smyčku v minulém roce stihl za 7 minut a 49 sekund. Pro Audi je to tak skvělé promo, protože sériová verze vozu má stále před premiérou.

Audi RS Q3 a RS Q3 SB poprvé naživo: Mají 400 koní a s ničím se moc nemažou

Audi RS Q3 a RS Q3 SB poprvé naživo: Mají 400 koní a s ničím se moc nemažou

Za to na Nürburgringu už je jako doma. Na okruhu byl při najíždění testovacích kilometrů spatřen hned několikrát. Produkční verze už je nicméně za dveřmi a k odhalení dojde ještě v tomto měsíci. S vozem se navíc již na začátku prosince svezeme na mezinárodní prezentaci. A trochu nás to děsí.

Protože pokud je něco velké jako stodola a na jedno kolo je to o sedm sekund rychlejší než AMG GLC 63 S, budí to respekt. A to červeno-černé ďábelské zbarvení ještě částečně maskovaného vozu tomu moc nenapomáhá. Nicméně stále není oficiálně potvrzeno, co nás pod kapotou čeká.

Audi RS 6 Avant poprvé naživo: Nový supersport s obřím kufrem má 600 koní!

Audi RS 6 Avant poprvé naživo: Nový supersport s obřím kufrem má 600 koní!

Samozřejmě, že v záběrech z jízdy slyšíte osmiválcový motor, ale jestli je to ten samý, co v Lamborghini Urus, zatím nelze přesně říct. Stejně tak je totiž prý ve hře i hybridní osmiválec z Porsche Panamera. Tak či tak se dá říct, že 600 koní je jistota.

Časopis Autocar nicméně zjistil, že RS Q8 bude mít vzduchový podvozek a stabilizátory ze slabší verze SQ8, jejíž test pro vás momentálně také chystáme. Uvidíme ale, až se novinka ukáže v celé své kráse. Srovnání s Lamborghini Urus bude samozřejmě nevyhnutelné.

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

včera | Jan Mička | 79 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 22 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků