Brutální Audi RS Q8 pokořilo rekord na Nürburgringu. Okruh doslova přeletělo

Audi pokračuje v odhalování svých nejrychlejších modelů. Po řadě letošních premiér nás již brzy čeká další, která na sebe právě báječně upoutala.

Audi RSQ8 je oficiálně nejrychlejším SUV na Nürburgringu. S časem 7:42 tak pokořilo dosavadního držitele Mercedes-AMG GLC 63 S, který Severní smyčku v minulém roce stihl za 7 minut a 49 sekund. Pro Audi je to tak skvělé promo, protože sériová verze vozu má stále před premiérou.

Audi RS Q3 a RS Q3 SB poprvé naživo: Mají 400 koní a s ničím se moc nemažou

Audi RS Q3 a RS Q3 SB poprvé naživo: Mají 400 koní a s ničím se moc nemažou

Za to na Nürburgringu už je jako doma. Na okruhu byl při najíždění testovacích kilometrů spatřen hned několikrát. Produkční verze už je nicméně za dveřmi a k odhalení dojde ještě v tomto měsíci. S vozem se navíc již na začátku prosince svezeme na mezinárodní prezentaci. A trochu nás to děsí.

Protože pokud je něco velké jako stodola a na jedno kolo je to o sedm sekund rychlejší než AMG GLC 63 S, budí to respekt. A to červeno-černé ďábelské zbarvení ještě částečně maskovaného vozu tomu moc nenapomáhá. Nicméně stále není oficiálně potvrzeno, co nás pod kapotou čeká.

Audi RS 6 Avant poprvé naživo: Nový supersport s obřím kufrem má 600 koní!

Audi RS 6 Avant poprvé naživo: Nový supersport s obřím kufrem má 600 koní!

Samozřejmě, že v záběrech z jízdy slyšíte osmiválcový motor, ale jestli je to ten samý, co v Lamborghini Urus, zatím nelze přesně říct. Stejně tak je totiž prý ve hře i hybridní osmiválec z Porsche Panamera. Tak či tak se dá říct, že 600 koní je jistota.

Časopis Autocar nicméně zjistil, že RS Q8 bude mít vzduchový podvozek a stabilizátory ze slabší verze SQ8, jejíž test pro vás momentálně také chystáme. Uvidíme ale, až se novinka ukáže v celé své kráse. Srovnání s Lamborghini Urus bude samozřejmě nevyhnutelné.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 36 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků