Brusel bude prověřovat belgický závod Fordu

Bruselský úřednický šiml bude prověřovat belgický závod v Genku, kde se vyrábí vozy Ford. Dle informací dostal Ford nedovolenou finanční podporu, která byla ale skrytá za peníze pro školení pracovníků. Belgie přispěla Fordu částkou 12,3 milionu Euro, ale Evropské komisi se to nezdá. Zda se prokáže, že Ford skutečně dostal státní podporu, která poškodila konkurenci, nebo zda byly peníze skutečně použity pouze na školení pracovníků, ukáže až za několik měsíců výsledek šetření.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků