Bruno Thiry: „Zlobilo nás počasí, ale s výsledky jsem spokojen!“

Extrémní výstřelky počasí, které si dokonce několikrát vynutily přerušení plánovaného programu, zažil v minulých dnech Bruno Thiry. Na uzavřených tratích v okolí francouzského Sospelu absolvoval...
Bruno Thiry: „Zlobilo nás počasí, ale s výsledky jsem spokojen!“
Extrémní výstřelky počasí, které si dokonce několikrát vynutily přerušení plánovaného programu, zažil v minulých dnech Bruno Thiry. Na uzavřených tratích v okolí francouzského Sospelu absolvoval nový jezdec týmu Škoda Motorsport poslední testy Octavie WRC před zahajovacím podnikem světového šampionátu 2001.

„První den nejprve sněžilo, pak se přidal déšť se sněhem a na silnicích byla břečka. Další den vše zmrzlo a na trati se vytvořila vrstva ledu. Další dva dny následovala mlha. Takové příšerné počasí jsem v životě nezažil - dokonce ani v Alpách,“ komentoval vrtochy počasí v jižní Francii Thiry, který na loňské soutěži dojel celkově pátý. Během čtyřdenních testů najezdil Thiry více než 300 testovacích kilometrů. „Na nadcházející Rallye Monte Carlo jsem si hlavně naladil podvozek. Bylo to poprvé, co jsem octavii pilotoval na asfaltu, a tak jsem nevěděl co mě čeká. Zpočátku se auto chovalo dosti nervózně, ale nakonec se nám podařilo najít dobré nastavení, které na proměnlivých tratích bude jednoznačně velkým plusem. Na suchém asfaltu jsem s vozem najezdil jen pár hodin, a tak se mám stále s něčím seznamovat.“ Thiry komentoval průběh testu před úvodní soutěží roku.

Francouzské počasí testovací skupinu mladoboleslavského týmu přinutilo k rozhodnutí testovat další dva dny v Rakousku, kde je v těchto dnech sněhu dostatek. Thiry dále řekl: „Chceme si chování Octavie WRC vyzkoušet i na zasněžených silnicích, a proto jsme se ještě rozhodli odjet na dva dny do Rakouska. V plánu máme jeden den pro Armina a jeden den pro mě.“

69. ročník Rallye Monte Carlo odstartuje v pátek 19. ledna ráno a potrvá tři dny do nedělního odpoledne. Tamní středomořské podnebí monackého knížectví v kombinaci s proměnlivým počasím na vozovkách ve francouzských Alpách bude pro všechny jezdce obrovskou výzvou. V posledních ročnících na tratích erzet moc nesněžilo, avšak letošní předpovědi napovídají, že na posádky čeká jedna z nejnáročnějších Rallye Monte Carlo historie.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Nissan Juke 1,2
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 370 000 Kč
Renault Thalia 1,4
Rok výroby: 2006
Stav: 52 888 km
Cena: 60 000 Kč
Hyundai ix20 1,6
Rok výroby: 2011
Stav: 67 361 km
Cena: 216 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2005
Stav: 349 860 km
Cena: 73 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2006
Stav: 267 318 km
Cena: 90 000 Kč
Skoda Superb 2
Rok výroby: 2010
Stav: 159 691 km
Cena: 295 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků