Bruno Thiry: „Zlobilo nás počasí, ale s výsledky jsem spokojen!“

Extrémní výstřelky počasí, které si dokonce několikrát vynutily přerušení plánovaného programu, zažil v minulých dnech Bruno Thiry. Na uzavřených tratích v okolí francouzského Sospelu absolvoval...
Bruno Thiry: „Zlobilo nás počasí, ale s výsledky jsem spokojen!“
Extrémní výstřelky počasí, které si dokonce několikrát vynutily přerušení plánovaného programu, zažil v minulých dnech Bruno Thiry. Na uzavřených tratích v okolí francouzského Sospelu absolvoval nový jezdec týmu Škoda Motorsport poslední testy Octavie WRC před zahajovacím podnikem světového šampionátu 2001.

„První den nejprve sněžilo, pak se přidal déšť se sněhem a na silnicích byla břečka. Další den vše zmrzlo a na trati se vytvořila vrstva ledu. Další dva dny následovala mlha. Takové příšerné počasí jsem v životě nezažil - dokonce ani v Alpách,“ komentoval vrtochy počasí v jižní Francii Thiry, který na loňské soutěži dojel celkově pátý. Během čtyřdenních testů najezdil Thiry více než 300 testovacích kilometrů. „Na nadcházející Rallye Monte Carlo jsem si hlavně naladil podvozek. Bylo to poprvé, co jsem octavii pilotoval na asfaltu, a tak jsem nevěděl co mě čeká. Zpočátku se auto chovalo dosti nervózně, ale nakonec se nám podařilo najít dobré nastavení, které na proměnlivých tratích bude jednoznačně velkým plusem. Na suchém asfaltu jsem s vozem najezdil jen pár hodin, a tak se mám stále s něčím seznamovat.“ Thiry komentoval průběh testu před úvodní soutěží roku.

Francouzské počasí testovací skupinu mladoboleslavského týmu přinutilo k rozhodnutí testovat další dva dny v Rakousku, kde je v těchto dnech sněhu dostatek. Thiry dále řekl: „Chceme si chování Octavie WRC vyzkoušet i na zasněžených silnicích, a proto jsme se ještě rozhodli odjet na dva dny do Rakouska. V plánu máme jeden den pro Armina a jeden den pro mě.“

69. ročník Rallye Monte Carlo odstartuje v pátek 19. ledna ráno a potrvá tři dny do nedělního odpoledne. Tamní středomořské podnebí monackého knížectví v kombinaci s proměnlivým počasím na vozovkách ve francouzských Alpách bude pro všechny jezdce obrovskou výzvou. V posledních ročnících na tratích erzet moc nesněžilo, avšak letošní předpovědi napovídají, že na posádky čeká jedna z nejnáročnějších Rallye Monte Carlo historie.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků