Volkswagen Brouk už má náhradu. Jeho místo zaujme indická Škoda Karoq

Volkswagen Tharu je čínský derivát indické Škody Karoq. Jeho vlastní derivát si teď budou vyrábět Američané. To kdyby to bylo málo zamotané.

Volkswagen již oficiálně odpojil od přístrojů model Beetle. Legenda dožila na konci týdne svého konce a zatím to vypadá, že přímý nástupce je v nedohlednu. Samozřejmě nikdy neříkejme nikdy, ale zatímco nový brouk se jen tak neobjeví, prázdné místo v továrně v Mexiku po něm nezůstane. A samozřejmě, že jej zaplní SUV.

Toto je Volkswagen Tharu. Nové SUV na základech indické Škody Karoq

Toto je Volkswagen Tharu. Nové SUV na základech indické Škody Karoq

Steffen Reiche, šéf mexického VW již potvrdil, že se v zemi tacos bude vyrábět plánovaný crossover Tarek. Produkce zde začne v roce příštím roce a v tom následujícím již zamíří první kusy ke svým majitelům. Tarek bude velmi podobný čínskému derivátu Tharu, který se prodává výhradně v Číně. 

Volkswagen prostě adaptuje tento vůz pro tamní trh, změní mu název a v Mexiku budou mít zase co dělat. V plánu však je, aby americká verze byla o trochu robustnější a drsnější. V hierarchii modelů bude novinka těsně pod Tiguanem. Jen to jméno „Tarek“ ještě není oficiální.

VW Tiguan R spatřen při testování. Bez maskování se proháněl na Ringu

VW Tiguan R spatřen při testování. Bez maskování se proháněl na Ringu

Čínskou variantu pohání trojice zážehových motorů - dvanáctistovka, čtrnáctistovka a dvoulitr. Všechny jednotky jsou spárovány se sedmistupňovou automatickou převodovkou. Těžko říct, co z toho si americká verze uzme. Tipujeme to ale minimálně na ten dvoulitr. Taky je dost možné, že si mexický Volkswagen vydupe pohon všech kol, který se do čínské verze nenabízí. Více detailů se dozvíme později v tomto roce.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

včera | Vladimír Kadera | 115 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků