Brno živě: Ultima CanAm nejrychlejší auto světa patří Čechovi

Brněnský autosalon se stal také místem premiéry nejrychlejšího vozu na světě. Nehledejte zde ovšem žádný tradiční supersport, ale speciálně upravenou Ultimu CanAm.

Vozy tohoto britského výrobce patří dlouhodobě k nejrychlejším okruhovým speciálům, které jsou homologovány pro běžný provoz. Stavebnicový vůz je v podstatě směsicí trubek, které jsou potaženy potřebnou karosérií z lehkých kompozitů. Tomu všemu pak vévodí americký motor, který najdete v Chevroletu Corvette.

Tento motor pak dokáže ve spojení s velmi lehkou Ultimou (jen 980 kg) nevídané věci. Výrobce nabízí hned několik výkonnostních verzí a nebrání se ani speciálním přáním zákazníků. A jedno takové splnil neznámému Čechovi.

Ten si nechal postavit speciální Ultimu s motorem 7,0 V8, který dopuje dvojice velkých turbodmychadel. To má za následek, že vůz dosahuje výkonu 743 kW (1011 k) a točivého momentu 1 300 Nm.

Takto postavený vůz se má stát zanedlouho nejrychlejším vozem na světě. Již běžná Ultima GTR720 drží rekord v disciplíně 0-160-0 časem 9,4 s a nově upravená to má zvládnout ještě rychleji. Navíc má pokořit i rekord 0-320-0.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ultima CanAm živě z Brna

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků