Brno: Škoda Fabia, Octavia a Superb v modelovém roce 2006

Brno: Škoda Fabia, Octavia a Superb v modelovém roce 2006

Na letošním brněnském autosalonu představí Škoda Auto vozy řad Fabia, Octavia a Superb v provedení nového modelového roku 2006. Dochází k některým technickým změnám a k zavedení nových prvků a výbav. Výroba a dodávky vozů v modernizovaném provedení 2006 budou zahájený od června 2005.

Tip: Speciál z brněnského autosalonu

Nejvýznamnější novinkou u vozů řady Fabia je zavedení nového brzdového asistentu Dual Rate, sériově montovaného pro vozy vybavené systémem ABS. Brzdový asistent Dual Rate zajišťuje během nouzového brždění nárůst účinku posilovače brzd a tím dosažení maximálního brzdného účinku a zkrácení brzdné dráhy. K dalším novinkám patří například možnost montáže skel SunSet s vyšším stupněm tónování.

Významnou novinkou u vozů Octavia je zavedení sytému DSR (Driver Steering Recommendation), který dále zvyšuje účinnost stabilizujícího systému ESP a dokáže při specifických jízdních situacích snížit riziko nehody. Další novou funkcí, kterou lze v rámci mimořádné výbavy objednat s vozem Octavia je systém HHC – asistent pro rozjezd do kopce. Tento systém se aktivuje během rozjezdu při vozovce se sklonem větším než 5% a umožňuje pohodlné a bezpečné rozjetí do kopce i bez použití parkovací brzdy. K novinám patří i možnost vybavení vozu nezávislým přídavným topením, cenově výhodným navigačním systémem Cruise nebo sportovním paketem Dynamic, který může obsahovat sportovní sedadla, tříramenný sportovní volant potažený kůži, kůži potažené madlo ruční brzdy a hlavice řadící páky, kola z lehkých slitin 17‘‘ a sportovně upravený podvozek.

Tip: Ceník MR 2006 pro Škodu Octavii

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

U vozů řady Superb došlo ke změnám, které ještě více zatraktivňují vzhled vozu a rozšiřují jeho komfortní výbavu. Příkladem je upravená maska střední mřížky předního nárazníku s chromovaným rámem, nové kožené čalounění sedadel, zavedení tzv. síťového programu v zavazadlovém prostoru nebo možnost montáže vyhřívaného čelního skla. Z technických novinek dojde například k optimalizaci chlazení brzdového systému přední nápravy, které přispěje ke zvýšení komfortu brždění při extrémním zatížení a zvýší životnost brzdových kotoučů.

Tip: Ceník MR 2006 pro Škodu Superb

U vozů Škoda Fabia, Octavia a Superb v provedení MR2006 byl doplněn stávající štítek s VIN kódem na spodním rámu čelního skla o čárový kód, který umožňuje automatickou identifikaci vozidla pomocí čtecího zařízení. U všech modelových řad byla rovněž rozšířená i paleta vnějších barev o dva nové metalické odstíny – zelenou Highland a modrou Strom.

bazar

Nissan Juke 1,2
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 370 000 Kč
Renault Thalia 1,4
Rok výroby: 2006
Stav: 52 888 km
Cena: 60 000 Kč
Hyundai ix20 1,6
Rok výroby: 2011
Stav: 67 361 km
Cena: 216 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2005
Stav: 349 860 km
Cena: 73 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2006
Stav: 267 318 km
Cena: 90 000 Kč
Skoda Superb 2
Rok výroby: 2010
Stav: 159 691 km
Cena: 295 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Fiatu Fullback: Převlečené Mitsubishi se jeví jako správná volba

Fiat Fullback

Fiat se po vzoru Renaultu a Mercedesu také rozhodl nabízet pracovní pickup, který původně pochází z úplně jiné dílny. A rozhodl se více než správně, protože Fiat Fullback alias Mitsubishi L200 je vynikajícím pracovním pickupem. V terénu má dost potence a na silnici dostatek kultivovanosti.

včera | Jiří Švamberk | 2 příspěvky
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků