Brno: Škoda Fabia, Octavia a Superb v modelovém roce 2006

Na letošním brněnském autosalonu představí Škoda Auto vozy řad Fabia, Octavia a Superb v provedení nového modelového roku 2006. Dochází k některým technickým změnám a k zavedení nových prvků a výbav. Výroba a dodávky vozů v modernizovaném provedení 2006 budou zahájený od června 2005.

Tip: Speciál z brněnského autosalonu

Nejvýznamnější novinkou u vozů řady Fabia je zavedení nového brzdového asistentu Dual Rate, sériově montovaného pro vozy vybavené systémem ABS. Brzdový asistent Dual Rate zajišťuje během nouzového brždění nárůst účinku posilovače brzd a tím dosažení maximálního brzdného účinku a zkrácení brzdné dráhy. K dalším novinkám patří například možnost montáže skel SunSet s vyšším stupněm tónování.

Významnou novinkou u vozů Octavia je zavedení sytému DSR (Driver Steering Recommendation), který dále zvyšuje účinnost stabilizujícího systému ESP a dokáže při specifických jízdních situacích snížit riziko nehody. Další novou funkcí, kterou lze v rámci mimořádné výbavy objednat s vozem Octavia je systém HHC – asistent pro rozjezd do kopce. Tento systém se aktivuje během rozjezdu při vozovce se sklonem větším než 5% a umožňuje pohodlné a bezpečné rozjetí do kopce i bez použití parkovací brzdy. K novinám patří i možnost vybavení vozu nezávislým přídavným topením, cenově výhodným navigačním systémem Cruise nebo sportovním paketem Dynamic, který může obsahovat sportovní sedadla, tříramenný sportovní volant potažený kůži, kůži potažené madlo ruční brzdy a hlavice řadící páky, kola z lehkých slitin 17‘‘ a sportovně upravený podvozek.

Tip: Ceník MR 2006 pro Škodu Octavii

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

U vozů řady Superb došlo ke změnám, které ještě více zatraktivňují vzhled vozu a rozšiřují jeho komfortní výbavu. Příkladem je upravená maska střední mřížky předního nárazníku s chromovaným rámem, nové kožené čalounění sedadel, zavedení tzv. síťového programu v zavazadlovém prostoru nebo možnost montáže vyhřívaného čelního skla. Z technických novinek dojde například k optimalizaci chlazení brzdového systému přední nápravy, které přispěje ke zvýšení komfortu brždění při extrémním zatížení a zvýší životnost brzdových kotoučů.

Tip: Ceník MR 2006 pro Škodu Superb

U vozů Škoda Fabia, Octavia a Superb v provedení MR2006 byl doplněn stávající štítek s VIN kódem na spodním rámu čelního skla o čárový kód, který umožňuje automatickou identifikaci vozidla pomocí čtecího zařízení. U všech modelových řad byla rovněž rozšířená i paleta vnějších barev o dva nové metalické odstíny – zelenou Highland a modrou Strom.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků