Brněnský Autosalon začíná 9. června

Zejména osobní automobily představí od 9. do 14. června veřejnosti všichni významní výrobci na Autosalonu v Brně. Po dvou letech a změně periodicity veletrhu je akce letos jedinou v regionu...
Brněnský Autosalon začíná 9. června
Zejména osobní automobily představí od 9. do 14. června veřejnosti všichni významní výrobci na Autosalonu v Brně. Po dvou letech a změně periodicity veletrhu je akce letos jedinou v regionu střední Evropy, která je zařazena do kalendáře Mezinárodní organizace konstruktérů automobilů O.I.C.A. Sdělil to tiskový mluvčí veletrhu Stanislav Skoumal.

Do nomenklatury Autosalonu patří osobní automobily, offroady, sportovní vozy, prototypy, obytné automobily a přívěsy a rovněž lehké užitkové automobily do 3,5 tuny. V nabídce budou i minibusy do pěti tun a přípojná vozidla k výše uvedeným kategoriím. Podle Skoumala budou pro laiky nejzajímavější osobní vozy v pavilónech Z, G a v novém V.

Z doprovodného programu upozornil mluvčí na konferenci "Motorsympo 2001" ve dnech 12. až 13. června. Organizuje ji Česká automobilová společnost a další profesní organizace. Další akcí je konference "Moderní pohonné hmoty a maziva pro motorová vozidla 2001", která se uskuteční 11. června.

Spolupořadatelem Autosalonu 2001 je již tradičně Sdružení automobilového průmyslu České republiky. Světové automobilky budou reprezentovat tuzemští zástupci, členové Svazu dovozců automobilů. Na letošním veletrhu se objeví i všechny novinky, zastoupené na Autosalonu v Ženevě.

Minulý Autosalon v červnu 1999 nabídl expozice 448 firem z 15 zemí. Obsazená výstavní plocha byla 41.368 čtverečních metrů a uzavřené obchody činily zhruba 1,2 miliardy korun.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků