Brněnský Autosalon začíná 9. června

Zejména osobní automobily představí od 9. do 14. června veřejnosti všichni významní výrobci na Autosalonu v Brně. Po dvou letech a změně periodicity veletrhu je akce letos jedinou v regionu...
Brněnský Autosalon začíná 9. června
Zejména osobní automobily představí od 9. do 14. června veřejnosti všichni významní výrobci na Autosalonu v Brně. Po dvou letech a změně periodicity veletrhu je akce letos jedinou v regionu střední Evropy, která je zařazena do kalendáře Mezinárodní organizace konstruktérů automobilů O.I.C.A. Sdělil to tiskový mluvčí veletrhu Stanislav Skoumal.

Do nomenklatury Autosalonu patří osobní automobily, offroady, sportovní vozy, prototypy, obytné automobily a přívěsy a rovněž lehké užitkové automobily do 3,5 tuny. V nabídce budou i minibusy do pěti tun a přípojná vozidla k výše uvedeným kategoriím. Podle Skoumala budou pro laiky nejzajímavější osobní vozy v pavilónech Z, G a v novém V.

Z doprovodného programu upozornil mluvčí na konferenci "Motorsympo 2001" ve dnech 12. až 13. června. Organizuje ji Česká automobilová společnost a další profesní organizace. Další akcí je konference "Moderní pohonné hmoty a maziva pro motorová vozidla 2001", která se uskuteční 11. června.

Spolupořadatelem Autosalonu 2001 je již tradičně Sdružení automobilového průmyslu České republiky. Světové automobilky budou reprezentovat tuzemští zástupci, členové Svazu dovozců automobilů. Na letošním veletrhu se objeví i všechny novinky, zastoupené na Autosalonu v Ženevě.

Minulý Autosalon v červnu 1999 nabídl expozice 448 firem z 15 zemí. Obsazená výstavní plocha byla 41.368 čtverečních metrů a uzavřené obchody činily zhruba 1,2 miliardy korun.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků