Brněnský Autosalon začíná 9. června

Zejména osobní automobily představí od 9. do 14. června veřejnosti všichni významní výrobci na Autosalonu v Brně. Po dvou letech a změně periodicity veletrhu je akce letos jedinou v regionu...
Brněnský Autosalon začíná 9. června
Zejména osobní automobily představí od 9. do 14. června veřejnosti všichni významní výrobci na Autosalonu v Brně. Po dvou letech a změně periodicity veletrhu je akce letos jedinou v regionu střední Evropy, která je zařazena do kalendáře Mezinárodní organizace konstruktérů automobilů O.I.C.A. Sdělil to tiskový mluvčí veletrhu Stanislav Skoumal.

Do nomenklatury Autosalonu patří osobní automobily, offroady, sportovní vozy, prototypy, obytné automobily a přívěsy a rovněž lehké užitkové automobily do 3,5 tuny. V nabídce budou i minibusy do pěti tun a přípojná vozidla k výše uvedeným kategoriím. Podle Skoumala budou pro laiky nejzajímavější osobní vozy v pavilónech Z, G a v novém V.

Z doprovodného programu upozornil mluvčí na konferenci "Motorsympo 2001" ve dnech 12. až 13. června. Organizuje ji Česká automobilová společnost a další profesní organizace. Další akcí je konference "Moderní pohonné hmoty a maziva pro motorová vozidla 2001", která se uskuteční 11. června.

Spolupořadatelem Autosalonu 2001 je již tradičně Sdružení automobilového průmyslu České republiky. Světové automobilky budou reprezentovat tuzemští zástupci, členové Svazu dovozců automobilů. Na letošním veletrhu se objeví i všechny novinky, zastoupené na Autosalonu v Ženevě.

Minulý Autosalon v červnu 1999 nabídl expozice 448 firem z 15 zemí. Obsazená výstavní plocha byla 41.368 čtverečních metrů a uzavřené obchody činily zhruba 1,2 miliardy korun.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků