Brněnský Autosalon začíná 9. června

Zejména osobní automobily představí od 9. do 14. června veřejnosti všichni významní výrobci na Autosalonu v Brně. Po dvou letech a změně periodicity veletrhu je akce letos jedinou v regionu...
Brněnský Autosalon začíná 9. června
Zejména osobní automobily představí od 9. do 14. června veřejnosti všichni významní výrobci na Autosalonu v Brně. Po dvou letech a změně periodicity veletrhu je akce letos jedinou v regionu střední Evropy, která je zařazena do kalendáře Mezinárodní organizace konstruktérů automobilů O.I.C.A. Sdělil to tiskový mluvčí veletrhu Stanislav Skoumal.

Do nomenklatury Autosalonu patří osobní automobily, offroady, sportovní vozy, prototypy, obytné automobily a přívěsy a rovněž lehké užitkové automobily do 3,5 tuny. V nabídce budou i minibusy do pěti tun a přípojná vozidla k výše uvedeným kategoriím. Podle Skoumala budou pro laiky nejzajímavější osobní vozy v pavilónech Z, G a v novém V.

Z doprovodného programu upozornil mluvčí na konferenci "Motorsympo 2001" ve dnech 12. až 13. června. Organizuje ji Česká automobilová společnost a další profesní organizace. Další akcí je konference "Moderní pohonné hmoty a maziva pro motorová vozidla 2001", která se uskuteční 11. června.

Spolupořadatelem Autosalonu 2001 je již tradičně Sdružení automobilového průmyslu České republiky. Světové automobilky budou reprezentovat tuzemští zástupci, členové Svazu dovozců automobilů. Na letošním veletrhu se objeví i všechny novinky, zastoupené na Autosalonu v Ženevě.

Minulý Autosalon v červnu 1999 nabídl expozice 448 firem z 15 zemí. Obsazená výstavní plocha byla 41.368 čtverečních metrů a uzavřené obchody činily zhruba 1,2 miliardy korun.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 2 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků