Britský úpravce si ve stodole sušil 16 původních Defenderů. Teď za ně chce miliony, ale výměnou za dokonalost

Ladiči z Twisted Automotive si před šesti lety schovali vybrané kusy klasického off-roadu. Udělají z nich zakázkové speciály.

Zakladatel britské dílny Twisted Automotive před šesti lety osobně vybral šestnáct kusů Defenderu při návštěvě továrny v Solihullu. Každý je výjimečný svým sériovým číslem i datem výroby, což jim má přidat na hodnotě. Vozy byly poté uskladněny a nyní jsou k dispozici zákazníkům v úpravě dle jejich přání. Land Rovery jsou půl na půl k dispozici v pěti a sedmimístné verzi v jedné barvě do páru.

U Twisted projde každý kus úpravou – pečlivým slícováním karoserie s přihlédnutím k voděodolnosti, dostane pružiny s progresivním vinutím a nové tlumiče, lepší stabilizátory a účinný brzdový systém s šestipístkovými brzdiči vpředu a čtyřpístkovými vzadu. Osvětlení bude nově čistě diodové, dojde k vizuální úpravě přídě a k prahům přibudou stupátka. Uvnitř se budoucí majitelé mohou těšit na dokonalé odhlučnění, nové čalounění a anatomická sedadla. Pohodu na palubě zajistí výkonný audiosystém s podporou zrcadlení chytrých telefonů nebo parkovací kamera.

Defendery budou k mání buď s naftovou 2.2 TTD se 130 kW (176 k) nebo benzinovým čtyřválcem 2.3 TVS o výkonu 230 kW (312 k). Pětimístné provedení s dieselem vyjde na 3,8 milionu bez daně nebo pět milionů se zážehovým motorem. Sedmimístné kusy budou k mání za 4,1 milionu s jednotkou TTD nebo 5,2 milionu s TVS.

Land Rover

První vůz Land Rover vznikl ve Velké Británii v roce 1947 jako inspirace americkým Jeepem.

V roce 1978 se značka specializující se na terénní automobily oddělila od Rover Company. Vlastnilo ji BMW a Ford, od roku 2008 patří k indickému Tata Motors.

Range Rover • Range Rover Velar • Range Rover Evoque • Land Rover Discovery • Land Rover Defender

Váš názor Další článek: 818 koní ve výprodeji: Dodge Charger King Daytona je další limitka ze série Last call

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,