Britský Lotus představí v Ženevě svůj Crossover

Britský výrobce sportovních vozů Lotus a jeho dceřiná společnost Lotus Engineering představí v Ženevě svůj koncept velmi výkonného a sportovního Crossoveru. Ten je postaven na platformě VVA (Versatile Vehicle Architecture) a využívá modulární systém, který umožňuje využívat části karosérie a dílu z jiných modelů. Lotus je tak okamžitě schopen vyrobit auto na zakázku, přesně dle požadavků zákazníka. Právě využití dílů z jiných modelů naví výrazně snižuje náklady na výrobu a vývoj.

Na přesné informace o chystané novince je výrobce poměrně skoupý, k dispozici je zatím jen jedna skica a informace o pohonné jednotce: pod přední kapotou Crossoveru bude tepat třílitrový šestiválec o výkonu 220 kW (300 k). Více informací se zřejmě dozvíme až v Ženevě.

Klepněte pro větší obrázek
Skica Lotus APX

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 36 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků