Britský Lotus představí v Ženevě svůj Crossover

Britský výrobce sportovních vozů Lotus a jeho dceřiná společnost Lotus Engineering představí v Ženevě svůj koncept velmi výkonného a sportovního Crossoveru. Ten je postaven na platformě VVA (Versatile Vehicle Architecture) a využívá modulární systém, který umožňuje využívat části karosérie a dílu z jiných modelů. Lotus je tak okamžitě schopen vyrobit auto na zakázku, přesně dle požadavků zákazníka. Právě využití dílů z jiných modelů naví výrazně snižuje náklady na výrobu a vývoj.

Na přesné informace o chystané novince je výrobce poměrně skoupý, k dispozici je zatím jen jedna skica a informace o pohonné jednotce: pod přední kapotou Crossoveru bude tepat třílitrový šestiválec o výkonu 220 kW (300 k). Více informací se zřejmě dozvíme až v Ženevě.

Klepněte pro větší obrázek
Skica Lotus APX

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků