Britské řidiče nově hlídají digitální kamery

I když se píše rok 2007, nemusí to znamenat, že vše je moderní a v duchu technického rozvoje posledních let. Na řidiče v Británii až doposud dohlížely automatické radary s fotoaparáty, které byly klasické kinofilmové. Digitální technika byla doposud využívána jen ve velmi omezené míře, ale tomu je nyní konec.

Právě fakt, že filmové kamery mají omezený počet snímků, vedl k tomu, že řidiči je často nebrali vážně. Výměna filmů totiž mnohdy nepřicházela se zpožděním a také následné vyvolání trvalo nějakou dobu.

Nyní se ovšem karta obrací a britská policie začala ve velkém měnit staré kamery za nové digitální. Ty mají solidní rozlišení 10 megapixelů a navíc jedna kamera dokáže sledovat dodržování rychlosti až ve čtyřech ulicích najednou. Kamery jsou navíc schopny zachytávat i pohyblivé obrázky, neboli video, což může v určitých případech pomoci odhalit viníky přestupků nebo dopravní nehody.

Výhodou nového systému je i to, že takto pořízený snímek je možno automaticky a dálkově zaslat na policejní stanici, kde mohou snímek okamžitě vyhodnotit a mohou také okamžitě uložit případnou pokutu a trest.

Co tedy ještě před nedávnem trvalo měsíce, bude nyní trvat maximálně hodiny nebo dny. Všechny britské řidiče srdečně zdravíme, bude se jim na silnicíh dýchat ještě volněji....

Klepněte pro větší obrázek

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 74 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků