Britské řidiče nově hlídají digitální kamery

I když se píše rok 2007, nemusí to znamenat, že vše je moderní a v duchu technického rozvoje posledních let. Na řidiče v Británii až doposud dohlížely automatické radary s fotoaparáty, které byly klasické kinofilmové. Digitální technika byla doposud využívána jen ve velmi omezené míře, ale tomu je nyní konec.

Právě fakt, že filmové kamery mají omezený počet snímků, vedl k tomu, že řidiči je často nebrali vážně. Výměna filmů totiž mnohdy nepřicházela se zpožděním a také následné vyvolání trvalo nějakou dobu.

Nyní se ovšem karta obrací a britská policie začala ve velkém měnit staré kamery za nové digitální. Ty mají solidní rozlišení 10 megapixelů a navíc jedna kamera dokáže sledovat dodržování rychlosti až ve čtyřech ulicích najednou. Kamery jsou navíc schopny zachytávat i pohyblivé obrázky, neboli video, což může v určitých případech pomoci odhalit viníky přestupků nebo dopravní nehody.

Výhodou nového systému je i to, že takto pořízený snímek je možno automaticky a dálkově zaslat na policejní stanici, kde mohou snímek okamžitě vyhodnotit a mohou také okamžitě uložit případnou pokutu a trest.

Co tedy ještě před nedávnem trvalo měsíce, bude nyní trvat maximálně hodiny nebo dny. Všechny britské řidiče srdečně zdravíme, bude se jim na silnicíh dýchat ještě volněji....

Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků