Britské řidiče nově hlídají digitální kamery

I když se píše rok 2007, nemusí to znamenat, že vše je moderní a v duchu technického rozvoje posledních let. Na řidiče v Británii až doposud dohlížely automatické radary s fotoaparáty, které byly klasické kinofilmové. Digitální technika byla doposud využívána jen ve velmi omezené míře, ale tomu je nyní konec.

Právě fakt, že filmové kamery mají omezený počet snímků, vedl k tomu, že řidiči je často nebrali vážně. Výměna filmů totiž mnohdy nepřicházela se zpožděním a také následné vyvolání trvalo nějakou dobu.

Nyní se ovšem karta obrací a britská policie začala ve velkém měnit staré kamery za nové digitální. Ty mají solidní rozlišení 10 megapixelů a navíc jedna kamera dokáže sledovat dodržování rychlosti až ve čtyřech ulicích najednou. Kamery jsou navíc schopny zachytávat i pohyblivé obrázky, neboli video, což může v určitých případech pomoci odhalit viníky přestupků nebo dopravní nehody.

Výhodou nového systému je i to, že takto pořízený snímek je možno automaticky a dálkově zaslat na policejní stanici, kde mohou snímek okamžitě vyhodnotit a mohou také okamžitě uložit případnou pokutu a trest.

Co tedy ještě před nedávnem trvalo měsíce, bude nyní trvat maximálně hodiny nebo dny. Všechny britské řidiče srdečně zdravíme, bude se jim na silnicíh dýchat ještě volněji....

Klepněte pro větší obrázek

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků