Britská firma běžně staví pohřebáky. Teď dělá z Volkswagenů pojízdná vězení

Britská policie využívá mnoho konvertovaných vozidel napříč všemi možnými segmenty. Nebojí se Opelu Astra ani BMW X5. Tento Crafter je ale pořádný borec.

Britská policejní flotila přivítá nového člena rodiny. Stal se jím upravený Volkswagen Crafter s přídomkem PSU (Police Support Unit). Základem se stal Crafter Trendline s prodlouženým rozvorem. Úpravy na tohoto policejního borce byly enormní.

Další snaha o snížení emisí: VW již testuje částicové filtry pro brzdy

Další snaha o snížení emisí: VW již testuje částicové filtry pro brzdy

Začalo to úpravou bočních dveří, do kterých byla vsazena okna. Přední sklo je pak neprůstřelné. Uvnitř je dost místa pro sedm lidí a jednoho vězně, který má v zadní části vozu svou vlastní celu. Navíc je zde dostatek úložných prostor pro helmy, štíty a všemožné ochranné pomůcky.

Policejní dodávka bude veřejnosti představena na veletrhu užitkových vozů v Birminghamu, který se koná od 30. dubna do 2. května. Přestavbu má na starosti firma Coleman Milne Specialist Vehicles, která se zabývá například přestavbou Mercedesů Třídy E na pohřební vozy.

Nadšenec z Brna chce svolat 1000 Volkswagenů. Odměna bude vysoká!

Nadšenec z Brna chce svolat 1000 Volkswagenů. Odměna bude vysoká!

Pod kapotou je dvoulitrový turbodiesel o výkonu 130 kW (177 koní). Spárován může být s 6stupňovým manuálem, nebo osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Vše už určitě znáte i z našeho trhu. Vůz bude možné ihned po veletrhu objednávat.

Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

14.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 41 příspěvků