Britská firma běžně staví pohřebáky. Teď dělá z Volkswagenů pojízdná vězení

Britská policie využívá mnoho konvertovaných vozidel napříč všemi možnými segmenty. Nebojí se Opelu Astra ani BMW X5. Tento Crafter je ale pořádný borec.

Britská policejní flotila přivítá nového člena rodiny. Stal se jím upravený Volkswagen Crafter s přídomkem PSU (Police Support Unit). Základem se stal Crafter Trendline s prodlouženým rozvorem. Úpravy na tohoto policejního borce byly enormní.

Další snaha o snížení emisí: VW již testuje částicové filtry pro brzdy

Další snaha o snížení emisí: VW již testuje částicové filtry pro brzdy

Začalo to úpravou bočních dveří, do kterých byla vsazena okna. Přední sklo je pak neprůstřelné. Uvnitř je dost místa pro sedm lidí a jednoho vězně, který má v zadní části vozu svou vlastní celu. Navíc je zde dostatek úložných prostor pro helmy, štíty a všemožné ochranné pomůcky.

Policejní dodávka bude veřejnosti představena na veletrhu užitkových vozů v Birminghamu, který se koná od 30. dubna do 2. května. Přestavbu má na starosti firma Coleman Milne Specialist Vehicles, která se zabývá například přestavbou Mercedesů Třídy E na pohřební vozy.

Nadšenec z Brna chce svolat 1000 Volkswagenů. Odměna bude vysoká!

Nadšenec z Brna chce svolat 1000 Volkswagenů. Odměna bude vysoká!

Pod kapotou je dvoulitrový turbodiesel o výkonu 130 kW (177 koní). Spárován může být s 6stupňovým manuálem, nebo osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Vše už určitě znáte i z našeho trhu. Vůz bude možné ihned po veletrhu objednávat.

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

včera | Petr Schnagl | 7 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 67 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků