Britská firma běžně staví pohřebáky. Teď dělá z Volkswagenů pojízdná vězení

Britská policie využívá mnoho konvertovaných vozidel napříč všemi možnými segmenty. Nebojí se Opelu Astra ani BMW X5. Tento Crafter je ale pořádný borec.

Britská policejní flotila přivítá nového člena rodiny. Stal se jím upravený Volkswagen Crafter s přídomkem PSU (Police Support Unit). Základem se stal Crafter Trendline s prodlouženým rozvorem. Úpravy na tohoto policejního borce byly enormní.

Další snaha o snížení emisí: VW již testuje částicové filtry pro brzdy

Další snaha o snížení emisí: VW již testuje částicové filtry pro brzdy

Začalo to úpravou bočních dveří, do kterých byla vsazena okna. Přední sklo je pak neprůstřelné. Uvnitř je dost místa pro sedm lidí a jednoho vězně, který má v zadní části vozu svou vlastní celu. Navíc je zde dostatek úložných prostor pro helmy, štíty a všemožné ochranné pomůcky.

Policejní dodávka bude veřejnosti představena na veletrhu užitkových vozů v Birminghamu, který se koná od 30. dubna do 2. května. Přestavbu má na starosti firma Coleman Milne Specialist Vehicles, která se zabývá například přestavbou Mercedesů Třídy E na pohřební vozy.

Nadšenec z Brna chce svolat 1000 Volkswagenů. Odměna bude vysoká!

Nadšenec z Brna chce svolat 1000 Volkswagenů. Odměna bude vysoká!

Pod kapotou je dvoulitrový turbodiesel o výkonu 130 kW (177 koní). Spárován může být s 6stupňovým manuálem, nebo osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Vše už určitě znáte i z našeho trhu. Vůz bude možné ihned po veletrhu objednávat.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

včera | Petr Schnagl | 8 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 54 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků