Britové upozorňují na další způsob, jak snižovat produkci CO₂ v dopravě

Britská studie došla k zajímavému závěru, jak lze ročně snížit produkci CO₂ během parkování.

On-line portál k rezervaci parkovacích míst YourParkingSpace.co.uk provedl studii, která se zaměřila na produkci škodlivých emisí během parkování. Výsledky uvádějí, že pouhou rezervací svého vlastního místa minulý rok ušetřili zákaznici portálu na 132 tun emisí oxidu uhličitého (CO₂). Tedy pouze tím, že řidiči nemuseli objíždět ulice a hledat zrovna volné místa ke stání.

Přímou cestou ke svému parkingu tak zákaznici rovněž ušetřili více paliva a nemuseli do okolí vypouštět tolik emisí, oproti případu, kdyby parkovací místo sami hledali. Množství teoreticky vyprodukovaného CO₂ společnost přirovnává ke spálení 53 tun uhlí. Stejně tak studie zmiňuje ušetření 46.000 gramů oxidu dusného NOx, který je největším znečišťovatelem vzduchu ve městech.  

Němci tvrdí, že mají technologii, která sníží emise až o 80 procent!

Němci tvrdí, že mají technologii, která sníží emise až o 80 procent!

Ředitel YourParkingSpace.co.uk Harrison Woods uvedl, že průzkum má upozornit na další možnost, jak se vyhnout zbytečné produkci emisí. „Změna přístupu motoristů ke stylu cestování a parkování může pomoci k ukončení ekologicky škodlivé praxe, kdy kroužíte okolo bloku a doufáte, že zahlédnete volné místo k zaparkování,“ dodal Woods.

Pohled na ekologičtější způsob parkování není v případě britského portálu překvapivý. Nedávno společnost rozjela spolupráci s platformou Zap-Map.com, která řidičům pomáhá hledat nejbližší nabíječky pro elektromobily a plug-in hybridy.

Jaguar Land Rover řeší, jak se vyhnout stání na červené. Snadné to nebude

Jaguar Land Rover řeší, jak se vyhnout stání na červené. Snadné to nebude

Nabízení volných parkovacích míst pak dle Woodse pomáhá finančně i lokálním majitelům domů, kteří svá jinak volná místa mohou nabídnout veřejnosti za mnohem nižší poplatek, než v případě městem spravovaných parkovišť s automaty. Za minulý rok si měly firmy a domácnosti pronájmem parkovacích míst skrze YourParkingSpace.co.uk vydělat více jak 15 milionů liber.

Za volantem Porsche Cayenne Coupé: Podvozek už zase čaruje a kouzlí!

Porsche Cayenne Coupé (první svezení)

Méně auta, praktičnosti i místa na zadních sedadlech, ale zato s vyšší cenou. To je ve zkratce druhá karosářská verze modelu Cayenne s poněkud nepatřičným přídomkem Coupé, která právě zakotvila na českém trhu. Ideální příležitost svézt se…

včera | Miro Mihálik | 9 příspěvků
TEST Range Rover Evoque P250: Stojí tvrdohlavý nezmar za skoro 2 miliony?

Range Rover Evoque P250

Range Rover si prostě nedá říct a i do městského crossoveru nabízí všemožnou výbavu do terénu. Je tolik kilogramů navíc opravdu potřeba? A poradí si s tím mild-hybridní pohon?

21.  7.  2019 | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 11 příspěvků