Britové upozorňují na další způsob, jak snižovat produkci CO₂ v dopravě

Britská studie došla k zajímavému závěru, jak lze ročně snížit produkci CO₂ během parkování.

On-line portál k rezervaci parkovacích míst YourParkingSpace.co.uk provedl studii, která se zaměřila na produkci škodlivých emisí během parkování. Výsledky uvádějí, že pouhou rezervací svého vlastního místa minulý rok ušetřili zákaznici portálu na 132 tun emisí oxidu uhličitého (CO₂). Tedy pouze tím, že řidiči nemuseli objíždět ulice a hledat zrovna volné místa ke stání.

Přímou cestou ke svému parkingu tak zákaznici rovněž ušetřili více paliva a nemuseli do okolí vypouštět tolik emisí, oproti případu, kdyby parkovací místo sami hledali. Množství teoreticky vyprodukovaného CO₂ společnost přirovnává ke spálení 53 tun uhlí. Stejně tak studie zmiňuje ušetření 46.000 gramů oxidu dusného NOx, který je největším znečišťovatelem vzduchu ve městech.  

Němci tvrdí, že mají technologii, která sníží emise až o 80 procent!

Němci tvrdí, že mají technologii, která sníží emise až o 80 procent!

Ředitel YourParkingSpace.co.uk Harrison Woods uvedl, že průzkum má upozornit na další možnost, jak se vyhnout zbytečné produkci emisí. „Změna přístupu motoristů ke stylu cestování a parkování může pomoci k ukončení ekologicky škodlivé praxe, kdy kroužíte okolo bloku a doufáte, že zahlédnete volné místo k zaparkování,“ dodal Woods.

Pohled na ekologičtější způsob parkování není v případě britského portálu překvapivý. Nedávno společnost rozjela spolupráci s platformou Zap-Map.com, která řidičům pomáhá hledat nejbližší nabíječky pro elektromobily a plug-in hybridy.

Jaguar Land Rover řeší, jak se vyhnout stání na červené. Snadné to nebude

Jaguar Land Rover řeší, jak se vyhnout stání na červené. Snadné to nebude

Nabízení volných parkovacích míst pak dle Woodse pomáhá finančně i lokálním majitelům domů, kteří svá jinak volná místa mohou nabídnout veřejnosti za mnohem nižší poplatek, než v případě městem spravovaných parkovišť s automaty. Za minulý rok si měly firmy a domácnosti pronájmem parkovacích míst skrze YourParkingSpace.co.uk vydělat více jak 15 milionů liber.

TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

dnes | Miro Mihálik | 3 příspěvky
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 85 příspěvků