Britové upozorňují na další způsob, jak snižovat produkci CO₂ v dopravě

Britská studie došla k zajímavému závěru, jak lze ročně snížit produkci CO₂ během parkování.

On-line portál k rezervaci parkovacích míst YourParkingSpace.co.uk provedl studii, která se zaměřila na produkci škodlivých emisí během parkování. Výsledky uvádějí, že pouhou rezervací svého vlastního místa minulý rok ušetřili zákaznici portálu na 132 tun emisí oxidu uhličitého (CO₂). Tedy pouze tím, že řidiči nemuseli objíždět ulice a hledat zrovna volné místa ke stání.

Přímou cestou ke svému parkingu tak zákaznici rovněž ušetřili více paliva a nemuseli do okolí vypouštět tolik emisí, oproti případu, kdyby parkovací místo sami hledali. Množství teoreticky vyprodukovaného CO₂ společnost přirovnává ke spálení 53 tun uhlí. Stejně tak studie zmiňuje ušetření 46.000 gramů oxidu dusného NOx, který je největším znečišťovatelem vzduchu ve městech.  

Němci tvrdí, že mají technologii, která sníží emise až o 80 procent!

Němci tvrdí, že mají technologii, která sníží emise až o 80 procent!

Ředitel YourParkingSpace.co.uk Harrison Woods uvedl, že průzkum má upozornit na další možnost, jak se vyhnout zbytečné produkci emisí. „Změna přístupu motoristů ke stylu cestování a parkování může pomoci k ukončení ekologicky škodlivé praxe, kdy kroužíte okolo bloku a doufáte, že zahlédnete volné místo k zaparkování,“ dodal Woods.

Pohled na ekologičtější způsob parkování není v případě britského portálu překvapivý. Nedávno společnost rozjela spolupráci s platformou Zap-Map.com, která řidičům pomáhá hledat nejbližší nabíječky pro elektromobily a plug-in hybridy.

Jaguar Land Rover řeší, jak se vyhnout stání na červené. Snadné to nebude

Jaguar Land Rover řeší, jak se vyhnout stání na červené. Snadné to nebude

Nabízení volných parkovacích míst pak dle Woodse pomáhá finančně i lokálním majitelům domů, kteří svá jinak volná místa mohou nabídnout veřejnosti za mnohem nižší poplatek, než v případě městem spravovaných parkovišť s automaty. Za minulý rok si měly firmy a domácnosti pronájmem parkovacích míst skrze YourParkingSpace.co.uk vydělat více jak 15 milionů liber.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

21.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 72 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 38 příspěvků