Britové staví Nissan Navara s technikou GT-R. Šílený pick-up bude mít 1000 koní

Stačí si vzpomenout na starší Juke s vnitřnostmi GT-R. Něco podobného teď čeká v rámci zajímavé přestavby i pick-up Navara.

„Nejlepší pick-up na světě,“ takto popisuje svou představu britská dílna SB Motorsport z Essexu, která plánuje vytvořit opravdové monstrum. Do základu pick-upu Nissan Navara totiž chtějí specialisté z motorsportu nasadit pohonné ústrojí z Nissanu GT-R R35 – které ovšem podstoupí další úpravy k výkonové hranici 1000 koní (735 kW).

Vzácný Nissan GT-R50 konečně naživo. Pár kusů je stále k mání, za milion euro

Vzácný Nissan GT-R50 konečně naživo. Pár kusů je stále k mání, za milion euro

Dvakrát přeplňovaný 3,8litrový V6 včetně systému pohonu všech kol a nejspíš i dalších podvozkových částí bude využit z nedávné konverze driftovacího speciálu firmy. A jak ukazují prvotní nákresy podoby upraveného pick-upu, ani exteriér nezůstane u série.

Pro pick-up je připravován rozsáhlý bodykit z karbonových vláken, rozšiřující původní nárazníky a prahy vozu. Rapidně snížený podvozek pak doplní nová kola a chybět nebude ani výrazný zadní spoiler. Interiér chce nicméně dílna ponechat co nejvíce původní, na rozsáhlé vykuchání jako u závoďáku zřejmě nedojde.

Mercedes-Benz třídy X opravdu končí. Luxusní pick-up se nedožije letošního léta

Mercedes-Benz třídy X opravdu končí. Luxusní pick-up se nedožije letošního léta

Bestiální Navaru chce totiž SB Motorsport přihlásit normálně na silnice, o okruhový speciál nepůjde. Vedení doufá, že se projekt podaří dokončit do konce letošního roku. Stavbu firma plánovala už dlouho, teprve současná pauza v oblasti motoristických akcí kvůli koronaviru jí však dala prostor začít myšlenky realizovat.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků