Britové spočítali, kolik času strávíte výpravou dětí do a ze školy. A nestačil se divit

O velmi zajímavou problematiku se začal zajímat britský Seat. Nakládáním dětí do auta prý můžete ročně strávit i několik dnů.

Britské zastoupení automobilky Seat se pustilo do velmi netradičního průzkumu. Spočítalo totiž, kolik času průměrně stráví rodiče s nakládáním dětí do auta. Nebudeme vás napínat. Seat tvrdí, že touto činností lidé průměrně stráví čtyři dny v roce. Konkrétně to dělá 96 hodin včetně výpravy z domu.

Používáte dětské autosedačky správně? Dle studie to dvě třetiny řidičů neumí

Používáte dětské autosedačky správně? Dle studie to dvě třetiny řidičů neumí

Tato denní rutina prý může i za to, že třetina rodičů přijede minimálně jednou týdně pozdě do práce (průměrně o jedenáct minut). Pravidlem je, že čím větší město, tím to může trvat déle. Na průměrný čas má navíc vliv i věk dětí.

U dětí ve věku dvou až tří let se počítá s větším zdržením. Ta nejnáročnější možnost jsou prý dvojčata v tomto věku, které je velmi náročné ukočírovat. V průzkumu to potvrdilo 47 procent rodičů. Z toho samého průzkumu vyplývá, že průměrný čas ranního „nalodění“ v Londýně je přes osmnáct minut. Naproti tomu východní část Anglie to zvládá za necelých osm.

Půl století dětských autosedaček: Od látkové pleny po kosmický program

Půl století dětských autosedaček: Od látkové pleny po kosmický program

Jak by asi podobný průzkum dopadl v České republice? Kolik času vám osobně zabere ranní výprava do školy? Můžete se podělit v komentářích. Seat samozřejmě nikoho nenutí k tomu, aby děti do školy nevozil. Naopak přináší několik tipů, jak omezit ranní stres při těchto činnostech.

Tím prvním je elektricky otevírané víko kufru, abyste svou malou ratolest nemuseli pouštět z náruče. Dalším tipem je organizátor do kufru, který pomůže roztřídit věci pro jednotlivé děti. Připevnit dětskou lahev s pitím karabinou se zase doporučuje proti dětským záchvatům vzteku, aby rodičům nepřistála lahev během jízdy na hlavě.

Škoda má novou šmírovací aplikaci. Pomůže vám lépe hlídat vaše zlobivé děti

Škoda má novou šmírovací aplikaci. Pomůže vám lépe hlídat vaše zlobivé děti

Dále jde o zásoby malých svačinek a plen v případě nejvyšší nouze. Seat také radí pořídit si malý vysavač do auta a bavit děti během jízdy zábavnou muzikou.

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

včera | Svět motorů | 13 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků