Britové se bouří, musí dlouho čekat na Ferrari

Říká se, že pokud máte peníze, jde všechno rychle a jednoduše. Ovšem to neplatí při nákupu Ferrari ve Velké Británii. Tamní trh sportovních vozů za posledních patnáct let neskutečně vyrostl, což dokládá i skutečnost, že Ferrari tam loni prodalo 699 vozů, přitom v roce 1993 to bylo jen 128. V současnosti je tak britský trh třetím nejdůležitějším pro italskou automobilku a to hned za Spojenými státy a Německem.

Movití britští zákazníci si tak musí kvůli velkého zájmu na své vozy počkat. Nejdéle se zatím čeká na model GTB, kdy je čekací lhůta i přes 3 roky. Na model 612 Scaglietti se pak čeká 2 roky a na model F430 zhruba dva a půl roku.

Britům se to samozřejmě nelíbí, ale na rozdíl od většiny světa mají smůlu. Jelikož se na ostrovech jezdí na špatné straně silnice, nepřipadá u nich v úvahu nákup vozu v jiné zemi a následné přihlášení doma.

Holt každý má ty své starosti, ale čekat tři roky na auto je opravdu nepříjemné.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků