Britové našli cestu, jak udělat elektromobil nebo hybrid snad z každého auta

Co funguje jako konverze klasických aut, může fungovat jako konverze i těch moderních. Podobná konverze může dnes napadnout každého výrobce elektromotorů.

Swindon Powertrain je britská firma, která je zodpovědná například za elektrickou konverzi klasického Mini. Vedle toho nabízí i elektrické terénní kolo EB-01. Nejnovější počin je ovšem mnohem zajímavější. Jde o kompaktní elektromotor, který bude zpřístupněný úplně všem.

Elektrické Mini Cooper SE má české ceny. Za styl se platí, pohybuje se kolem milionu

Elektrické Mini Cooper SE má české ceny. Za styl se platí, pohybuje se kolem milionu

Tedy ne jenom jednotlivcům (garážovým kutilům) a menším firmám, ale i automobilkám. Jeho největší výhodou totiž budou malé rozměry, kompatibilita (délka 600 mm, výška 280 mm, hmotnost 70 kg) a dostupnost. Na svém instagramovém profilu zveřejnila společnost infografiku, která napovídá, kam všude lze chystaný elektromotor nainstalovat.

Vedle menších automobilů a například i čtyřkolek, kde může zastávat funkci hlavního pohonného ústrojí, může být použit do větších automobilů jako pomocník jedné nápravě. Produkce elektromotoru začne v červnu příštího roku. 

Malinkatý elektromobil od Toyoty se dočká produkce. Na délku nemá ani 2,5 metru

Malinkatý elektromobil od Toyoty se dočká produkce. Na délku nemá ani 2,5 metru

Motor má v sobě integrovanou jednostupňovou převodovku a dokáže vyprodukovat výkon až 107 koní. Společnost si slibuje, že s tímto produktem dostanou elektrifikaci i do menších modelů. Menší segmenty, mezi než se řadí například městská auta, se totiž elektrifikaci většinou vyhýbají kvůli vyšší ceně. Příkladem buď hybridní Toyota Yaris za 400.900 Kč. Tohle tak bude jedna z těch nejjednodušších cest, jak podobné modely elektrifikovat.

Minitest Mazda 6 Wagon Skyactiv-D184 AT Revolution Top: Pohlazení po duši

Mazda 6 Wagon Skyactiv-D AT

Současná generace Mazdy 6 je tady s námi už od roku 2013. Její poslední facelift byl tak důsledný, že by se snad dalo hovořit o mezigenerační obměně, tyto úvahy si ale dnes odpustíme. Pojďme si místo toho popovídat o tom, proč je Mazda 6 stále prostě „jen“ moc, moc dobré auto.

včera | Petr Schnagl | 62 příspěvků
Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 14 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

14.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků