Britové bojují proti virům displejem, na který nemusíte sahat. Váš stisk předpoví

Dotykový displej, kterého se vlastně nemusíte vůbec dotýkat. Možná už zanedlouho v nových Jaguarech a Land Roverech.

Jaguar Land Rover chce bojovat proti šíření virů a bakterií dalším zajímavým způsobem. Loni se psalo o speciální ventilaci, která by v autech sterilizovala vzduch, nyní však automobilka pokračuje trochu jinou cestou. Společně s Cambridgeskou univerzitou totiž vyvíjí technologii displejů, které lze ovládat bez nutnosti dotýkat se obrazovky.

Původní Defender dál inspiruje. Bollinger nabídne i elektrické šasi modelu B2

Původní Defender dál inspiruje. Bollinger nabídne i elektrické šasi modelu B2

Takzvaný „prediktivní dotyk“ je už patentován a má zabránit v ulpívání bakterií a virů na povrchu obrazovky a tedy jejich přenášení posádkou vozu. Technologie využívá umělé inteligence a senzorů, které předpovídají uživatelův cíl na obrazovce, přesněji tedy tlačítko či funkci, kterou by rád stiskl. Prst však stačí držet v určité vzdálenosti od obrazovky a stisk pouze předstírat.

Dále JLR zmiňuje, že technologie snižuje rozptýlení řidiče při ovládání infotainmentu za jízdy až o 50 %. Jednodušší ovládání má být zajištěno i například při jízdě v terénu, kdy může být obecně složitější se prstem trefit na správné místo obrazovky. Díky prediktivní funkci tak nemusí řidič tolik odklánět zrak od vozovky.

Jaguar vrací do výroby blok slavného šestiválce XK. Potěší nejen majitele E-typů

Jaguar vrací do výroby blok slavného šestiválce XK. Potěší nejen majitele E-typů

Nová technologie je podle všeho vyladěna tak skvěle, že by se už zanedlouho mohla dostat do produkčních vozů. Ostatně určité funkce ovládání gesty se již v dnešních autech objevují. Dle JLR tak není příliš složité novinku zakomponovat do existující techniky infotainment systémů.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

včera | Michal Dokoupil | 58 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků