Britové bojují proti polským řidičům, prý neumí jezdit

Velký přísun obyvatel Polska do Velké Británie způsobuje různé problémy. Jedním z míst, kde se Britové s Poláky potýkají, jsou silnice. Dle odhadů se na Britské ostrovy přestěhovalo přes sto tisíc obyvatel Polska a většina z nich i aktivně jezdí autem. Jejich chování na silnicích ovšem nepatří k nejlepším a časté přestupky a stížnosti se již nedaly přehlížet.

Situace došla tak daleko, že se některé severoanglické úřady rozhodly instalovat na silnice značky s polskými texty. Ty mají zajistit, že i řidiči ze středoevropské země pochopí co se po nich chce a tím změní své řidičské chování.

Instalace těchto značek však pobouřila některé britské poslance, kteří v tom vidí zbytečnou provokaci. Někteří toto označení prohlašují za xenofobní a diskriminující.

Na druhou stranu, řidičská „otrlost” našich severních sousedů je v Evropě vyhlášená. Ignoraci dopravních předpisů a agresivitu prý mají v krvi a i když všichni Poláci jistě nejsou stejní, britská zkušenost jen přilévá olej do ohně jejich špatné pověsti...

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 21 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků