Britové bojují proti polským řidičům, prý neumí jezdit

Velký přísun obyvatel Polska do Velké Británie způsobuje různé problémy. Jedním z míst, kde se Britové s Poláky potýkají, jsou silnice. Dle odhadů se na Britské ostrovy přestěhovalo přes sto tisíc obyvatel Polska a většina z nich i aktivně jezdí autem. Jejich chování na silnicích ovšem nepatří k nejlepším a časté přestupky a stížnosti se již nedaly přehlížet.

Situace došla tak daleko, že se některé severoanglické úřady rozhodly instalovat na silnice značky s polskými texty. Ty mají zajistit, že i řidiči ze středoevropské země pochopí co se po nich chce a tím změní své řidičské chování.

Instalace těchto značek však pobouřila některé britské poslance, kteří v tom vidí zbytečnou provokaci. Někteří toto označení prohlašují za xenofobní a diskriminující.

Na druhou stranu, řidičská „otrlost” našich severních sousedů je v Evropě vyhlášená. Ignoraci dopravních předpisů a agresivitu prý mají v krvi a i když všichni Poláci jistě nejsou stejní, britská zkušenost jen přilévá olej do ohně jejich špatné pověsti...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků