Britové bojují proti polským řidičům, prý neumí jezdit

Velký přísun obyvatel Polska do Velké Británie způsobuje různé problémy. Jedním z míst, kde se Britové s Poláky potýkají, jsou silnice. Dle odhadů se na Britské ostrovy přestěhovalo přes sto tisíc obyvatel Polska a většina z nich i aktivně jezdí autem. Jejich chování na silnicích ovšem nepatří k nejlepším a časté přestupky a stížnosti se již nedaly přehlížet.

Situace došla tak daleko, že se některé severoanglické úřady rozhodly instalovat na silnice značky s polskými texty. Ty mají zajistit, že i řidiči ze středoevropské země pochopí co se po nich chce a tím změní své řidičské chování.

Instalace těchto značek však pobouřila některé britské poslance, kteří v tom vidí zbytečnou provokaci. Někteří toto označení prohlašují za xenofobní a diskriminující.

Na druhou stranu, řidičská „otrlost” našich severních sousedů je v Evropě vyhlášená. Ignoraci dopravních předpisů a agresivitu prý mají v krvi a i když všichni Poláci jistě nejsou stejní, britská zkušenost jen přilévá olej do ohně jejich špatné pověsti...

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků