Britové bojují proti polským řidičům, prý neumí jezdit

Velký přísun obyvatel Polska do Velké Británie způsobuje různé problémy. Jedním z míst, kde se Britové s Poláky potýkají, jsou silnice. Dle odhadů se na Britské ostrovy přestěhovalo přes sto tisíc obyvatel Polska a většina z nich i aktivně jezdí autem. Jejich chování na silnicích ovšem nepatří k nejlepším a časté přestupky a stížnosti se již nedaly přehlížet.

Situace došla tak daleko, že se některé severoanglické úřady rozhodly instalovat na silnice značky s polskými texty. Ty mají zajistit, že i řidiči ze středoevropské země pochopí co se po nich chce a tím změní své řidičské chování.

Instalace těchto značek však pobouřila některé britské poslance, kteří v tom vidí zbytečnou provokaci. Někteří toto označení prohlašují za xenofobní a diskriminující.

Na druhou stranu, řidičská „otrlost” našich severních sousedů je v Evropě vyhlášená. Ignoraci dopravních předpisů a agresivitu prý mají v krvi a i když všichni Poláci jistě nejsou stejní, britská zkušenost jen přilévá olej do ohně jejich špatné pověsti...

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků