Brilliance BS2: pravá čínská nižší střední

Čínská automobilka Brilliance je již v Evropě poměrně známá. V některých zemích EU prodává své modely, takže není od věci představit si další novinku.

Tentokrát nepůjde o větší sedan, ale o hatchback nižší střední třídy s délkou 4200 mm, který se oficiálně představuje na čínském autosalonu v Pekingu. Produkční verze se od studie, která byla představena loni, zjevně příliš lišit nebude.

O pohon tohoto vozu se prozatím bude starat jediný agregát a to čtyřválec 1,6 o výkonu 80 kW (110 k) a točivém momentu 138 Nm, který bude přenášet výkon na přední kola prostřednictvím pětistupňového manuálu.

Po stránce výbavy pak tomuto vozu nelze nic vytknout, jelikož nabídne automatickou klimatizaci, elektrickou výbavu, stabilizační systém, parkovací asistent, sadu airbagů a mnoho dalšího.

Prozatím není zcela zřejmé, zda se i tento vůz objeví na evropském trhu, ale vcelku dobrý design, solidní výbava, moderní motor, výborná bezpečnost a kvalita zpracování nahrává této možnosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Brilliance BC2 (foto: autohome.com.cn)
TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků