Breyton 645Ci: zvíře, které kouše

Letošní zima už je v druhé polovině a fandové kabrioletů se již netrpělivě těší na tu dobu, kdy budou suché silnice, více než deset stupňů nad nulou. V ten moment z garáží vyjedou ve svém kabriu, nasadí si sluneční brýle a hurá, jedeme svého miláčka protáhnout po zimním spánku, hltat první jarní kilometry.

Pro majitele kabrioletů šestkové řady od automobilky BMW připravila specializovaná firma Breyton tuningový paket, který začíná úpravou motoru. Převrtané válce pohonné jednotky vyprodukují 303 kW (412 k) místo sériových 245 kW (333 k) a maximální kroutící moment vzrostl z 450 Nm na 550 Nm. Breyton 645 kabrio se silnějším motorem zvládne sprint z nuly na stovku za 4,8 s a nejvyšší rychlost se po odstranění elektronického omezovače dostane až na 286 km/h.

Na nápravách jsou velká jedenadvacetipalcová kola s litými disky. O kontakt s vozovkou se starají pneumatiky o rozměrech 255/30 R21 vpředu a 295/25 R21 vzadu. Breyton vám při úpravě také sníží světlou výšku vozu o 30 milimetrů. Kompletní naladění podvozku spolu s novými tlumiči bude nachystáno během letošního jara.

Výfukový systém dostal nový tlumič a oválné chromované koncovky s logem tunera. Optický styling zastupuje modifikovaná přední maska, vytažené boční prahy a decentně přepracovaná záď vozu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky