Bratislavský diaľničný úsek hotový o pol roka skôr

Diaľničný úsek od Prístavného mosta po Viedenskú cestu v Bratislave mal byť hotový až o pol roka, no autá po ňom začnú jazdiť už túto nedeľu. Ide o takmer 4-kilometrový úsek začínajúci na estakáde Prístavného mosta, smerujúci cez stred mesta (pozdĺž Einstainovej ulice) k mimoúrovňovej križovatke s exitom na Viedeň, Prahu a Budapešť. Práce na tomto úseku, ktorý je posledným článkom ťahu D1, boli zahájené v marci 2003 a náklady na výstavbu dosiahli 242 miliónov Sk. Spolu s úsekom D2 Lamačská cesta – Staré grunty, ktorý by mal byť hotový budúci rok, bude kompletne vybudovaný obchvat Bratislavy. To by malo významne prispieť k zrýchleniu dopravy a jej odľahčeniu v centre mesta.

Štiplavá poznámka z Česka: Škoda, že u nás jsou dálniční úseky dostavovány obvykle s několikaletým zpožděním. A to je vlastně ten lepší scénář, v případě obchvatu hlavního města se ještě ani nekoplo...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků