Bratislavský diaľničný úsek hotový o pol roka skôr

Diaľničný úsek od Prístavného mosta po Viedenskú cestu v Bratislave mal byť hotový až o pol roka, no autá po ňom začnú jazdiť už túto nedeľu. Ide o takmer 4-kilometrový úsek začínajúci na estakáde Prístavného mosta, smerujúci cez stred mesta (pozdĺž Einstainovej ulice) k mimoúrovňovej križovatke s exitom na Viedeň, Prahu a Budapešť. Práce na tomto úseku, ktorý je posledným článkom ťahu D1, boli zahájené v marci 2003 a náklady na výstavbu dosiahli 242 miliónov Sk. Spolu s úsekom D2 Lamačská cesta – Staré grunty, ktorý by mal byť hotový budúci rok, bude kompletne vybudovaný obchvat Bratislavy. To by malo významne prispieť k zrýchleniu dopravy a jej odľahčeniu v centre mesta.

Štiplavá poznámka z Česka: Škoda, že u nás jsou dálniční úseky dostavovány obvykle s několikaletým zpožděním. A to je vlastně ten lepší scénář, v případě obchvatu hlavního města se ještě ani nekoplo...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků