Bratislavský diaľničný úsek hotový o pol roka skôr

Diaľničný úsek od Prístavného mosta po Viedenskú cestu v Bratislave mal byť hotový až o pol roka, no autá po ňom začnú jazdiť už túto nedeľu. Ide o takmer 4-kilometrový úsek začínajúci na estakáde Prístavného mosta, smerujúci cez stred mesta (pozdĺž Einstainovej ulice) k mimoúrovňovej križovatke s exitom na Viedeň, Prahu a Budapešť. Práce na tomto úseku, ktorý je posledným článkom ťahu D1, boli zahájené v marci 2003 a náklady na výstavbu dosiahli 242 miliónov Sk. Spolu s úsekom D2 Lamačská cesta – Staré grunty, ktorý by mal byť hotový budúci rok, bude kompletne vybudovaný obchvat Bratislavy. To by malo významne prispieť k zrýchleniu dopravy a jej odľahčeniu v centre mesta.

Štiplavá poznámka z Česka: Škoda, že u nás jsou dálniční úseky dostavovány obvykle s několikaletým zpožděním. A to je vlastně ten lepší scénář, v případě obchvatu hlavního města se ještě ani nekoplo...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků