Bratislavský diaľničný úsek hotový o pol roka skôr

Diaľničný úsek od Prístavného mosta po Viedenskú cestu v Bratislave mal byť hotový až o pol roka, no autá po ňom začnú jazdiť už túto nedeľu. Ide o takmer 4-kilometrový úsek začínajúci na estakáde Prístavného mosta, smerujúci cez stred mesta (pozdĺž Einstainovej ulice) k mimoúrovňovej križovatke s exitom na Viedeň, Prahu a Budapešť. Práce na tomto úseku, ktorý je posledným článkom ťahu D1, boli zahájené v marci 2003 a náklady na výstavbu dosiahli 242 miliónov Sk. Spolu s úsekom D2 Lamačská cesta – Staré grunty, ktorý by mal byť hotový budúci rok, bude kompletne vybudovaný obchvat Bratislavy. To by malo významne prispieť k zrýchleniu dopravy a jej odľahčeniu v centre mesta.

Štiplavá poznámka z Česka: Škoda, že u nás jsou dálniční úseky dostavovány obvykle s několikaletým zpožděním. A to je vlastně ten lepší scénář, v případě obchvatu hlavního města se ještě ani nekoplo...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků