Brabus znovu zkouší upravovat elektromobily. Zatím se ale moc nepředvedl

I věhlasní úpravci musejí reagovat na rostoucí trend elektromobilů. Brabus v tom ale není poprvé.

Brabus, jeden z nejváženějších a nejodvážnějších úpravců značky Mercedes-Benz, představil svůj první opravdový elektromobil. Pokud tedy nebudeme počítat kapitolu s elektrickým Smartem. Nejnovějším Brabusem se stalo EQC 400 4Matic, SUV a zelený vlajkonoš třícípé automobilky.

Landaulet na přání. Majitel nechal svému Brabusu G500 4x4² uříznout střechu

Landaulet na přání. Majitel nechal svému Brabusu G500 4x4² uříznout střechu

Po stránce vzhledu se toho moc nezměnilo. Úpravce vsadil na černě lakované detaily karoserie, lehce upravený přední nárazník, lehké zadní křídlo a zajímavé tmavé polepy. Brabus však zmiňuje, že tento první vůz na fotografiích je jen počátek. Designové změny se časem rozrostou v plnohodnotný aerodynamický paket i s větším zadním křídlem.

Změny nastaly samozřejmě i pod kapotou. Výkon EQC vzrostl ze 408 na 422 koní a točivý moment se dostal až na hodnotu 830 N.m. Vyšší výkon se odrazí hlavně ve zrychlení na stovku, které je s parametrem 4,9 sekundy o dvě desetiny kratší. Maximální rychlost zůstává 180 km/h. Jestli se změnil dojezd 471 kilometrů na jedno nabití, úpravce neudává.

Mercedes-Benz EQC má české ceny. Elektrické SUV se vejde pod 2 miliony korun

Mercedes-Benz EQC má české ceny. Elektrické SUV se vejde pod 2 miliony korun

Na voze je krásně vidět cit pro detail, který je Brabusu vlastní. Logo značky najdete na pedálech, osvětlených prazích i na zamykacích knoflících. Cena je dostupná na poptání. Na oficiálních stránkách značky v sekci vozů na prodej již elektrické EQC najdete, ale není zde udaná žádná změna v pohonném ústrojí.

Brabus není jediná tuningová značka, která se adaptuje na nový trend elektromobility. Třeba americký tuner Hennessey se chystá podívat na zoubek Porsche Taycan. Zajímavé bude také sledovat, jak si povedou nováčci, kteří začali rovnou na elektromobilech.

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

včera | Vladimír Kadera | 11 příspěvků
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 70 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 56 příspěvků