Brabus Unimog Black Edition: tuning i pro údržbáře

Co se týče různých údržbářských a cestních prací, je Mercedes Unimog tou pravou volbou. Za svou přibližně padesátiletou kariéru jsme jej mohli vidět v rozličných úpravách od hasičských až po cestářské. Ovšem udělat z něj sportovní verzi si netroufne jen tak někdo.

Cílem úpravců ze společnosti Brabus bylo však z tohoto vozu udělat luxusní a reprezentativní dopravní prostředek. Interiér tohoto vyšlechtěného Unimogu U500 je kompletně čalouněn černou kůži a luxusní dojem dotváří karbonové obložení ovládacích prvků. V kabině najdeme i LCD panel napojený na inteligentní palubní počítač, satelitní navigaci a DVD přehrávač. Ložná plocha je obložená naleštěným hliníkem, stejně jako stupačky a výfukové potrubí.

Úpravci tentokrát ušetřili pohonnou jednotku jakýchkoliv úprav, takže pod kapotou se skrývá „nedotčený“ 6,4-litrový dieselový šestiválec. Zarážející je však fakt, že Brabus prezentuje tenhle vůz jako originální dopravní prostředek na denní jezdění.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Brabus Unimog Black Edition

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák | 1 příspěvek
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků