Brabus Unimog Black Edition: tuning i pro údržbáře

Co se týče různých údržbářských a cestních prací, je Mercedes Unimog tou pravou volbou. Za svou přibližně padesátiletou kariéru jsme jej mohli vidět v rozličných úpravách od hasičských až po cestářské. Ovšem udělat z něj sportovní verzi si netroufne jen tak někdo.

Cílem úpravců ze společnosti Brabus bylo však z tohoto vozu udělat luxusní a reprezentativní dopravní prostředek. Interiér tohoto vyšlechtěného Unimogu U500 je kompletně čalouněn černou kůži a luxusní dojem dotváří karbonové obložení ovládacích prvků. V kabině najdeme i LCD panel napojený na inteligentní palubní počítač, satelitní navigaci a DVD přehrávač. Ložná plocha je obložená naleštěným hliníkem, stejně jako stupačky a výfukové potrubí.

Úpravci tentokrát ušetřili pohonnou jednotku jakýchkoliv úprav, takže pod kapotou se skrývá „nedotčený“ 6,4-litrový dieselový šestiválec. Zarážející je však fakt, že Brabus prezentuje tenhle vůz jako originální dopravní prostředek na denní jezdění.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Brabus Unimog Black Edition

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků