Brabus Unimog Black Edition: tuning i pro údržbáře

Co se týče různých údržbářských a cestních prací, je Mercedes Unimog tou pravou volbou. Za svou přibližně padesátiletou kariéru jsme jej mohli vidět v rozličných úpravách od hasičských až po cestářské. Ovšem udělat z něj sportovní verzi si netroufne jen tak někdo.

Cílem úpravců ze společnosti Brabus bylo však z tohoto vozu udělat luxusní a reprezentativní dopravní prostředek. Interiér tohoto vyšlechtěného Unimogu U500 je kompletně čalouněn černou kůži a luxusní dojem dotváří karbonové obložení ovládacích prvků. V kabině najdeme i LCD panel napojený na inteligentní palubní počítač, satelitní navigaci a DVD přehrávač. Ložná plocha je obložená naleštěným hliníkem, stejně jako stupačky a výfukové potrubí.

Úpravci tentokrát ušetřili pohonnou jednotku jakýchkoliv úprav, takže pod kapotou se skrývá „nedotčený“ 6,4-litrový dieselový šestiválec. Zarážející je však fakt, že Brabus prezentuje tenhle vůz jako originální dopravní prostředek na denní jezdění.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Brabus Unimog Black Edition

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků