Brabus SV12 S Biturbo Coupé: oživený extrém

Občas je třeba udělat něco pro připomenutí dobrého jména značky. Přesně to udělal Brabus a za prostředek si zvolil pořádný extrém.

Brabus své kupé SV12 S Bitrubo představil již loni v létě a na první pohled se může zdát, že hledíme na starého známého. Tento pohled ovšem není tak docela správný, protože i když technika zůstala stejná, Brabus vyrukoval se změnami exteriéru a vůz vydává za nový model. Nejrychlejší kupé Brabusu dostalo nová kola a aerodynamické prvky a to musí pro novou premiéru stačit.

Pod kapotou tohoto „mazlíka” vycházejícího z Mercedesu CL se nachází dvěma turbodmychadly přeplňovaný dvanáctiválec o objemu 6,3 l, který disponuje výkonem 536 kW (730 k) a monstrózním točivým momentem 1 320 Nm. Protože jde o takovou porci, že by mohlo dojít k poškození převodovky nebo podvozkových částí, je maximální výstupný točivý moment elektronicky omezen na 1 100 Nm.

O přenos výkonu na zadní kola se pak stará speciálně upravený pětistupňový automat. Stovku zvládne toto monstrum za solidní 4 sekundy. Dvoustovku zvládne za 10,5 s a třístovku za 29,5 s. Maximální rychlost by měla mírně přesáhnout 340 km/h.

A kolik stojí tato velká hračka? Rovných 180 000 eur, tedy něco přes 5,1 mil. korun, což je cena více než příznivá.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Brabus SV12 S Biturbo Coupé
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků