Brabus Smart Ultimate 112: ještě ostřejší prcek

Řeč nebude o Smartu v nějaké záchranářské verzi, jak by název mohl napovídat, ale o drobkovi s agresivními sklony.

Je to už po třetí, co si tento dvorní ladič vozidel Mercedes vzal na mušku toto oblíbené městské vozítko. Těžko odhadovat, co ho k tomuto vozu stále tak láká, možná je to jeho agilnost, vzhled, nebo přizpůsobivost.

Pojďme se podívat na exteriér, kterému ladič nadělil nejvíce. Smart ForTwo dostal kromě zlaté metalízy i další radu optických vylepšení, vůz byl vepředu osazen sportovně vypadajícím nárazníkem s dva páry mlhovek a rozšířením otvorů pro lepší sání. V bocích nám malý Smart mírně přibral, může zato rozšířené blatníky a nové prahy, ovšem tato úprava mu celkem přistala. Ve tmě pak můžete zaujmout sadou diod Brabus Widestar svítících zpod prahů. Toto vylepšení se u upravených aut od Brabusu stává pomalu standardem, mohli jsme jej vidět například i u C V12 biturbo. Zadní  nárazník byl vyměněn za nový s difuzorem a dvojice koncovek výfuku se přesunula do středu. Vůz obouvá 18 palcová kola, což je vzhledekm k velikost Smart ForTwo dost.

Pod kapotou pak najdeme přeplňovaný tříválec s výkonem 110 koní, točivým momentem 150 Nm a elektricky omezenou maximálkou na 170 km/h. Z nuly na 100 km/h vás to s tímto motorem dostane za 9,5 s. přičemž, na auto téhle kategorie je to opravdu slušná hodnota. Zákazník si bude moci vybrat, zda chce mít ve svým Smartu automat, nebo chce raději řadit manuálně. Seznam technických vylepšení uzavírají výškově nastavitelné tlumiče.

V interiéru se dá setkat s luxusem v podobě kožených potahů přímo od Brabusu, klimatizaci, pokročilý audio systém a satelitní navigaci. Závěrem už jenom poznamenat proč ten název. Ten odpovídá počtu kusů které budou v této edici vyrobeny, tedy 112.

Pokud ho chcete mít doma tak vězte, že Smart vás v této edici vyjde na 45 900 Eur (1 262 000 Kč). Což je také dost...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Brabus Smart Ultimate 112

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků