Brabus Smart Ultimate 112: ještě ostřejší prcek

Řeč nebude o Smartu v nějaké záchranářské verzi, jak by název mohl napovídat, ale o drobkovi s agresivními sklony.

Je to už po třetí, co si tento dvorní ladič vozidel Mercedes vzal na mušku toto oblíbené městské vozítko. Těžko odhadovat, co ho k tomuto vozu stále tak láká, možná je to jeho agilnost, vzhled, nebo přizpůsobivost.

Pojďme se podívat na exteriér, kterému ladič nadělil nejvíce. Smart ForTwo dostal kromě zlaté metalízy i další radu optických vylepšení, vůz byl vepředu osazen sportovně vypadajícím nárazníkem s dva páry mlhovek a rozšířením otvorů pro lepší sání. V bocích nám malý Smart mírně přibral, může zato rozšířené blatníky a nové prahy, ovšem tato úprava mu celkem přistala. Ve tmě pak můžete zaujmout sadou diod Brabus Widestar svítících zpod prahů. Toto vylepšení se u upravených aut od Brabusu stává pomalu standardem, mohli jsme jej vidět například i u C V12 biturbo. Zadní  nárazník byl vyměněn za nový s difuzorem a dvojice koncovek výfuku se přesunula do středu. Vůz obouvá 18 palcová kola, což je vzhledekm k velikost Smart ForTwo dost.

Pod kapotou pak najdeme přeplňovaný tříválec s výkonem 110 koní, točivým momentem 150 Nm a elektricky omezenou maximálkou na 170 km/h. Z nuly na 100 km/h vás to s tímto motorem dostane za 9,5 s. přičemž, na auto téhle kategorie je to opravdu slušná hodnota. Zákazník si bude moci vybrat, zda chce mít ve svým Smartu automat, nebo chce raději řadit manuálně. Seznam technických vylepšení uzavírají výškově nastavitelné tlumiče.

V interiéru se dá setkat s luxusem v podobě kožených potahů přímo od Brabusu, klimatizaci, pokročilý audio systém a satelitní navigaci. Závěrem už jenom poznamenat proč ten název. Ten odpovídá počtu kusů které budou v této edici vyrobeny, tedy 112.

Pokud ho chcete mít doma tak vězte, že Smart vás v této edici vyjde na 45 900 Eur (1 262 000 Kč). Což je také dost...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Brabus Smart Ultimate 112

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků