Brabus SLR Roadster a Smart Ultimate 112: šlechtic a jeho poddaný

Hledáte auto vhodné na jezdění po městě i sprintování po dálnicích? Brabus má řešení, byť do jednoho auta jej nevměstnal.

Při koupi velkých jachet bývá zvykem, že k nim jako bonus dostanete i malý člun, který se může dostat na místa, kde by velké plavidlo mohlo mít problémy, anebo se může použít na zběsilé brázdění vodné hladiny. Dvorní ladič vozů Mercedes se pokusil přenést tento „zvyk“ do světa čtyř kol.

Nerozlučnou dvojici tvoří otevřená verze Mercedesu SLR v sportovní modifikaci od Brabusu a stejnou společností upravený Smart Fortwo s přívlastkem Ultimate 112. Oba upravené vozy jsme vám již na našich stránkách představili a uplynulý rok se i stihli prezentovat na frankfurtském autosalonu. Ovšem, tehdy ještě každý samostatně, ale po utvoření dvojice se vozy musely mírně poupravit. Tato zvláštní dvojice se představila veřejnosti na ženevském autosalonu a společnost doufá, že s novým nápadem upoutá pozornost.

Snad nejmarkantnější změnou je nový bílý lak, přičemž aerodynamický bodykit zůstal stejný jako u různobarevných kusů. Pod kapotou jednoho i druhého se nezměnilo takřka nic, a tak si jen zopakujme starší a stále aktuální údaje. Větší bráška disponuje kompresorem přeplňovaným osmiválcem s objemem 5,5 l a výkonem 650 plnokrevníků. Z klidového stavu vystřelí na sto kilometrovou rychlost za 3,6 s a ručička tachometru se při maximální rychlosti zastaví na hodnotě 337 km/h.
 
Smart Ultimate 112 zas pohání přeplňovaný tříválec s výkonem 112 koní a maximálním točivým momentem 150 Nm. S těmito vlastnostmi je to ideální vůz do města, jež můžete využít, když vás už omrzí dovádění na okruhu s „eSeLeRkem”.
 
Oba vozy poskytují kromě velmi dobrých jízdních vlastností i komfort a luxusní vzhled v podobě kůží čalouněným interiérem, klimatizací, karbonových lišt a palubní desky pokryté alcantarou. V podstatě se jedná o unikátní (marketingový) projekt a oba vozy dostanete za „prémiovou“ cenu 699 000 Eur (cca. 17 450 000 Kč). 
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Brabus SLR Roadster a Smart Ultimate 112 
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků