Brabus SLR: ještě ostřejší a rychlejší SLR McLaren

Mercedes-Benz SLR McLaren je jistě okouzlující sportovní vůz, ale s plánovanou celkovou produkcí 3500 vozů to nebude časem až taková rarita. Pro ty, co by se chtěli se svým SLR odlišit od ostatních, připravil známý tuner vozů Mercedes-Benz, firma Brabus, kompletní tuningový paket, který bylo možné vidět na ženevském autosalónu.

Z kompresorem přeplňovaného osmiválce se díky novým vačkovým hřídelím, přepracováním výfukového systému, zvýšením plnícího tlaku a chlazením paliva podařilo dosáhnout výkonu 486 kW (660 k). S optimalizovaným diferenciálem vystřelí SLR z klidu na stovku za 3,6 s (sériová verze za 3,9 s) a nejvyšší rychlost je 340 km/h.

U optického stylingu je přidán pod předním nárazníkem nový karbonový spojler, o proudění vzduchu pod vozem se stará difuzor a záď také prošla decentní kosmetickou úpravou. Brabus pro SLR má nachystaná i svoje vlastní kola z lehkých slitin, velikost vícepaprskových disků je 9,5x20 palců vpředu a 11,5x20 palců vzadu. K tomu jsou optimální pneumatiky o rozměrech 255/30 a 305/25.

V kabině jsou použity jen luxusní materiály, sedačky jsou čalouněny alcantrou, interiér je obložen černo-červenou kůží s karbonovými doplňky. Brabus také dodá vlastní tříramenný volant, který má integrovaná tlačítka pro řazení pětistupňové sekvenční převodovky. Brabus si nového přepracovaného modelu SLR cení na 600 000 eur, ale vůz vám doveze, kamkoliv si budete přát.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků