Brabus SLK 55 AMG: divoch na steroidech

S příchodem faceliftované verze modelu SLK se Brabus znova pustil do jeho úprav. A výsledek je opět zajímavý.

Kdo je příznivcem Mercedesu, jistě ví, že Brabus patří k jeho nejlepším úpravcům. Podobně dobře je na tom i jejich poslední produkt, upravený model SLK55 AMG, který dostal kromě vyššího výkonu také řadu vylepšení na karoserii a podvozku.

Tak za prvé, 5,5-litrový osmiválec se dočkal převrtání na 6,1 litru. Jeho výkon tak rázem povyskočil ze sériových 268 kW/360 k na celkových 327 kW/445 k. Točivý moment vzrostl z 510 na 635 Nm. Takto posílené SLK zvládne sprint na stovku již za 4,3 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 305 km/h.

Brabus použil na voze také některé své díly, které byly testovány v aerodynamickém tunelu a přispívají k lepší aerodynamice vozu, resp. vyššímu přítlaku při vyšších rychlostech. Podvozek dostal tužší pružiny i tlumiče, které zase ocení majitelé, kteří alespoň občas zavítají na nějaký ten okruh. Celkově byl podvozek snížen o 30 mm.

O zastavení se starají šestipístkové brzdy s kotouči o průměru 355 mm na pŘední nápravě, vzadu nalezneme čtyřpístky s 300 mm kotouči. Brabus použil 19“ odlehčená kola, která redukují nežádoucí neodpruženou hmotnost.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Brabus SLK 55 AMG

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků