Brabus Maybach 57 SV12 S vytvořil nový rychlostní rekord

Brabus je tunerem, který nabíhí opravdu výkonné vozy. Této společnosti také patří rychlostní rekord mezi sedany, který byl dosažen modelem Brabus Rocket postaveném na základě Mercedesu CLS. Nyní se Brabus pustil do další úpravy, která směřovala k pokoření dalšího rekordu. A povedlo se.

Brabus s upraveným Maybachem 57 dosáhl rychlosti 330,6 km/h a překonal tak dosavadní rychlostní rekord luxusních limuzín o více než 16 km/h. Jak toho dosáhl?

Velkou a těžkou limuzínu jednoduše řádně posílii. Dvanáctiválec o objemu 5,5 převrtal na 6,3 litru, vyměnil ojnice, písty, klikovou hřídel, přidal větší turbo, větší mezichladiče, upravil řídící jednotku a ve výsledku získal výkon 537 kW (730 k) a točivý moment 1 320 Nm.

Zároveň s tímto upravili podvozek, kterému snížili světlou výšku o 15 mm a posílili také brzdovou soustavu.

Nad smyslem takto výkonného mastodonta se můžete zamyslet sami...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Brabus Maybach 57 SV12 S
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků