Brabus má údajně nejrychlejší SUV světa. GLE 63 Rocket Edition 900 je vzácné

Bleskurychlá SUV s výkony supersportů sice nemusí být dle většinového vkusu, ale tento kousek je alespoň zajímavý. Pomohla mu poctivá motorařina.

Dle úpravců Brabus jde o nejsvižnější silniční SUV na světě – na 100 km/h vystřelí za 3,2 sekundy a maximální rychlost činí 330 km/h. To jsou parametry, za které by se nemusela stydět žádná okruhová placka, i když se dá tušit, že v zatáčkách už to tak slavné nebude. Úpravy jsou skutečně komplexní a zajímavé, posuďte sami.

Německý úpravce povýšil Mercedes GLE na hranu nevkusu. Připomíná Maybach

Německý úpravce povýšil Mercedes GLE na hranu nevkusu. Připomíná Maybach

Základem je model AMG GLE 63 S Coupe aktuální verze C 167, který v sériové podobě dává 450 kW (612 k) a 850 Nm. Pohání ho dvakrát přeplňovaný čtyřlitrový osmiválec M 177 DE 40 AL, na který se Brabus podívali vskutku důkladně. Byl převrtán na zdvihový objem 4407 cm3 (vrtání 84 mm, zdvih 100 mm), takže dostal i větší kované písty, nový klikový hřídel a kované ojnice. Sériová turba nahradily větší jednotky se zesílenými ložisky, dále zde máme lepší palivová čerpadla. Svody mají průměr 75 milimetrů a vedou do nerezového výfukového systému, zakončeného koncovkami z titanu a karbonu.

Mercedes-AMG GLE 63 S kupé je vrcholem nabídky. Na stovku vystřelí za 3,8 vteřiny

Mercedes-AMG GLE 63 S kupé je vrcholem nabídky. Na stovku vystřelí za 3,8 vteřiny

Výsledkem je 662 kW (900 k) a 1050 Nm, přičemž Brabus tvrdí, že motor technicky zvládne až 1050 Nm. Zvenčí i uvnitř dostal Rocket Edition 900 sadu karbonových doplňků a 24palcová kola s aerodynamickými kryty z uhlíkového kompozitu. Vůz se představí na letošní monacké Yacht show – z dobrého důvodu. Není totiž nejlevnější. Každý z pětadvaceti budoucích majitelů zaplatí 9,7 milionu korun.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

TEST VW Caddy Maxi California 2.0 TDI: Boží chatka na kolech za super peníze

VW Caddy Maxi California 2.0 TDI DSG

Základními lidskými potřebami je mít kde se vyspat, zůstat v teple a najíst se. S Californií to jde snadno a každý den jinde.

24.  10.  2021 | Richard Herbich | 16 příspěvků
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

23.  10.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

22.  10.  2021 | Jan Mička | 6 příspěvků