Brabus ECO PowerXtra: ekologický tuning?

Známý německý úpravce, specializující se zejména na automobily s trojcípou hvězdou na přídi, přichází s novým kitem pro vznětové agregáty. Na tom by nebylo nic zajímavého, vždyť na svém kontě jich má připsáno již dost, ale tento kousek je, jak již z názvu vyplývá, „přátelský k životnímu prostředí“. Otevřeně tak můžeme říct, že i do vod tuningu přichází téměř nezastavitelný trend současnosti - ekologičnost nadevše.

Nová „krabička“ zvyšující výkon o 53 koní vychází z „neekologické verze“ PowerXtra, která je taktéž určena pro vznětové motory. Kit, kromě toho, že přispívá k snížení emisí, zvyšuje výkon zejména v nižších otáčkách, což má za následek lepší tah a svižnější rozjezdy. Podle tiskové zprávy se po instalaci zvětší točivý moment o téměř 100 Nm, přesná hodnota se však liší model od modelu. Instalace jednotky je taky velmi jednoduchá a nezabere více než hodinu času, zvládnout by ji téměř každý, kdo se alespoň trochu vyzná v motorech.
 

Brabus ECO PowerXtra plní limity Euro 4 a výrobce nabízí i záruku limitovanou buď na tři roky, nebo na odjezdění 100 000 km.

Klepněte pro větší obrázek 
Brabus ECO PowerXtra
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků