Brabus ECO PowerXtra: ekologický tuning?

Známý německý úpravce, specializující se zejména na automobily s trojcípou hvězdou na přídi, přichází s novým kitem pro vznětové agregáty. Na tom by nebylo nic zajímavého, vždyť na svém kontě jich má připsáno již dost, ale tento kousek je, jak již z názvu vyplývá, „přátelský k životnímu prostředí“. Otevřeně tak můžeme říct, že i do vod tuningu přichází téměř nezastavitelný trend současnosti - ekologičnost nadevše.

Nová „krabička“ zvyšující výkon o 53 koní vychází z „neekologické verze“ PowerXtra, která je taktéž určena pro vznětové motory. Kit, kromě toho, že přispívá k snížení emisí, zvyšuje výkon zejména v nižších otáčkách, což má za následek lepší tah a svižnější rozjezdy. Podle tiskové zprávy se po instalaci zvětší točivý moment o téměř 100 Nm, přesná hodnota se však liší model od modelu. Instalace jednotky je taky velmi jednoduchá a nezabere více než hodinu času, zvládnout by ji téměř každý, kdo se alespoň trochu vyzná v motorech.
 

Brabus ECO PowerXtra plní limity Euro 4 a výrobce nabízí i záruku limitovanou buď na tři roky, nebo na odjezdění 100 000 km.

Klepněte pro větší obrázek 
Brabus ECO PowerXtra
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků