Brabus ECO PowerXtra: ekologický tuning?

Známý německý úpravce, specializující se zejména na automobily s trojcípou hvězdou na přídi, přichází s novým kitem pro vznětové agregáty. Na tom by nebylo nic zajímavého, vždyť na svém kontě jich má připsáno již dost, ale tento kousek je, jak již z názvu vyplývá, „přátelský k životnímu prostředí“. Otevřeně tak můžeme říct, že i do vod tuningu přichází téměř nezastavitelný trend současnosti - ekologičnost nadevše.

Nová „krabička“ zvyšující výkon o 53 koní vychází z „neekologické verze“ PowerXtra, která je taktéž určena pro vznětové motory. Kit, kromě toho, že přispívá k snížení emisí, zvyšuje výkon zejména v nižších otáčkách, což má za následek lepší tah a svižnější rozjezdy. Podle tiskové zprávy se po instalaci zvětší točivý moment o téměř 100 Nm, přesná hodnota se však liší model od modelu. Instalace jednotky je taky velmi jednoduchá a nezabere více než hodinu času, zvládnout by ji téměř každý, kdo se alespoň trochu vyzná v motorech.
 

Brabus ECO PowerXtra plní limity Euro 4 a výrobce nabízí i záruku limitovanou buď na tři roky, nebo na odjezdění 100 000 km.

Klepněte pro větší obrázek 
Brabus ECO PowerXtra
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků