Brabus ECO PowerXtra: ekologický tuning?

Známý německý úpravce, specializující se zejména na automobily s trojcípou hvězdou na přídi, přichází s novým kitem pro vznětové agregáty. Na tom by nebylo nic zajímavého, vždyť na svém kontě jich má připsáno již dost, ale tento kousek je, jak již z názvu vyplývá, „přátelský k životnímu prostředí“. Otevřeně tak můžeme říct, že i do vod tuningu přichází téměř nezastavitelný trend současnosti - ekologičnost nadevše.

Nová „krabička“ zvyšující výkon o 53 koní vychází z „neekologické verze“ PowerXtra, která je taktéž určena pro vznětové motory. Kit, kromě toho, že přispívá k snížení emisí, zvyšuje výkon zejména v nižších otáčkách, což má za následek lepší tah a svižnější rozjezdy. Podle tiskové zprávy se po instalaci zvětší točivý moment o téměř 100 Nm, přesná hodnota se však liší model od modelu. Instalace jednotky je taky velmi jednoduchá a nezabere více než hodinu času, zvládnout by ji téměř každý, kdo se alespoň trochu vyzná v motorech.
 

Brabus ECO PowerXtra plní limity Euro 4 a výrobce nabízí i záruku limitovanou buď na tři roky, nebo na odjezdění 100 000 km.

Klepněte pro větší obrázek 
Brabus ECO PowerXtra
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 29 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků