Brabus C-Klasse Combi: kit pro sedan i kombi

Céčkový Mercedes doslova volal po navýšení výkonu a mírné stylingové individualizaci. Brabus nečekal a připravil kompletní nabídku.

Brabus toho má v nabídce opravdu mnoho. Umí uspokojit jak touhu těch, kteří chtějí mít více vizuální individualizace, tak ty, kteří chtějí trochu výkonu navíc. Dnešní balíček úprav je zaměřen spíše pro ty, kterým již sériový výkon nestačí, ale nepotřebují z motoru dostat absolutní maximum.

Již v březnu představil známý tuner Brabus část své nabídky pro novou generaci třídy C automobilky Mercedes-Benz. Ta se ale z techniky dotýkala pouze motoru 200 CDI, ostatní úpravy jsou buď inovované, nebo zcela nové.

Balíček D2 (III) je připraven pro verzi s motorem 200 CDI. U tohoto agregátu dojde k navýšení výkonu o 29 kW (39 k) na výsledných 129 kW (175 k) a točivý moment dosáhne 385 Nm. Pro verzi 220 CDI je připraven balíček D3 S, který navýší výkon o 37 kW (50 k) na výsledných 162 kW (220 k) a točivý moment dosáhne 480 Nm. Pro šestiválec 320 CDI je připraven balíček D6 (III) s navýšením výkonu o 35 kW (48 k) na 200 kW (272 k) a točivý moment vzroste na 590 Nm.

Úpravy jsou připraveny i pro šestiválcové verze C 280 a C 350. Zde ovšem nečekejte navýšení výkonu pomocí nové řídící jednotky, jelikož se jedná o atmosféricky plněné agregáty. Brabus zde motory převrtal a navýšil objem na rovné 4 litry. K tomu přidal zcela nové písty a ojnice, sání a výfukový systém.

Ve výsledku pak dosahuje motor výkonu 244 kW (332 k) a točivého momentu 420 Nm. Stovku zvládne za 5,9 s a po odstranění omezovače atakuje rychlost 275 km/h.

Všechny úpravy jsou k dispozici pro obě karosářské verze, tedy nově i pro kombík.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Brabus C-Klasse Combi
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků