Brabus Bullit: matný extrémista

Dvorní ladič Mercedesu přichází s opravdovou lahůdkou. Standardní Céčko řádně přestavěl, maximálka 360 km/h hovoří za vše.

Již samotný vzhled vozu naznačuje, že dynamicky na tom bude upravené Céčko více než dobře. Poslední dobou módní matné lakování je doplněno novými koly z lehké slitiny, zadním plně funkčním difusorem a několika drobnostmi, které vůz odlišují od sériového modelu.

Brabus zapracoval také na brzdách, které jsou opravdu monstrózní. Vpředu naleznete dvanáctipístkové třmeny s kotouči o průměru 380 mm, vzadu pak šestipístkové třmeny s kotouči o průměru 360 mm. K tomu je třeba připočítat speciální podvozek, který si musí umět poradit s nevídanými rychlostmi.

Jenže to stále není vše. Brabus totiž pod přední kapotu umístil dvanáctiválcový Biturbo motor, který lze najít u ostrých AMG provedení některých modelů. Tam ovšem dosahuje výkonu jen něco přes 600 koní, což je na tento vůz málo. Agregát 6,3 V12 Biturbo v Céčku disponuje výkonem 537 kW (720 k) a točivým momentem neskutečných 1 320 Nm, který je ovšem elektronicky omezen na 1 100 Nm a to z důvodu životnosti převodovky.

Úprava motoru i převodovky je vlastním dílem Brabusu, stejně jako podvozku. Vše bylo vyvíjeno ve spoluprácí s nejlepšími inženýři oboru a laděno, aby byl vůz schopen tuto porci výkonu přenést na silnici a také zastavit. O lepší trakci se tak stará zadní samosvorný diferenciál se svorností až 40 procent.

Stovku zvládne tento sedan za solidních 3,9 s, dvoustovku za parádních 10,49 s a třístovkou uhání za 24,5 s. Jak lze tedy vidět, v nižších rychlostech má Brabus Bullit kapku problém tento výkon přenést, ale dynamika od dvou set nahoru je ohromující. Maximální rychlost pak přesahuje 360 km/h, což je na sedan střední třídy fantastická hodnota.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Brabus Bullit

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 50 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků