Brabus B63 S, když tuner tuní tunera

Známá tunerská společnost Brabus, která se zabýva hlavně úpravami vozů značky Mercedes-Benz, představila novou řadu upravených agregtů. Základem pro tyto úpravy ovšem nebyly standardní motory, ale ty, které již pro Mercedes ladí divize AMG.

V první fázi představil Brabus upravený osmiválec o objemu 6,2 litru, který je spíše znám pod označením 63 AMG a lze jej najít v řadě modelů Mercedesu. Základní výkon 386 kW (524 k) byl pomocí software, nového sání a výfuku navýšen na solidních 404 kW (550 k) a točivý moment dosahuje až na 605 Nm.

Motor, který bude u Brabusu určen hned pro několik modelů pak zajistí, že takové CLS 63 AMG zrychlí na stovku za 4,3 s a velké ML 63 AMG na 4,9 s.

Současně s uvedením nového tunerského kitu představil Brabus i nový brzdový systém pro model CLS. Přední kotouče o průměru 380 mm s 12pístkovými třmeny, zadní o průměru 355 mm se 6pístkovými třmeny se již postarají, aby šlo lehce zastavit z maximální rychlosti 330 km/h.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Brabus B63 S

 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků