Brabus B63 S, když tuner tuní tunera

Známá tunerská společnost Brabus, která se zabýva hlavně úpravami vozů značky Mercedes-Benz, představila novou řadu upravených agregtů. Základem pro tyto úpravy ovšem nebyly standardní motory, ale ty, které již pro Mercedes ladí divize AMG.

V první fázi představil Brabus upravený osmiválec o objemu 6,2 litru, který je spíše znám pod označením 63 AMG a lze jej najít v řadě modelů Mercedesu. Základní výkon 386 kW (524 k) byl pomocí software, nového sání a výfuku navýšen na solidních 404 kW (550 k) a točivý moment dosahuje až na 605 Nm.

Motor, který bude u Brabusu určen hned pro několik modelů pak zajistí, že takové CLS 63 AMG zrychlí na stovku za 4,3 s a velké ML 63 AMG na 4,9 s.

Současně s uvedením nového tunerského kitu představil Brabus i nový brzdový systém pro model CLS. Přední kotouče o průměru 380 mm s 12pístkovými třmeny, zadní o průměru 355 mm se 6pístkovými třmeny se již postarají, aby šlo lehce zastavit z maximální rychlosti 330 km/h.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Brabus B63 S

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 6 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků