Brabus B63 S, když tuner tuní tunera

Známá tunerská společnost Brabus, která se zabýva hlavně úpravami vozů značky Mercedes-Benz, představila novou řadu upravených agregtů. Základem pro tyto úpravy ovšem nebyly standardní motory, ale ty, které již pro Mercedes ladí divize AMG.

V první fázi představil Brabus upravený osmiválec o objemu 6,2 litru, který je spíše znám pod označením 63 AMG a lze jej najít v řadě modelů Mercedesu. Základní výkon 386 kW (524 k) byl pomocí software, nového sání a výfuku navýšen na solidních 404 kW (550 k) a točivý moment dosahuje až na 605 Nm.

Motor, který bude u Brabusu určen hned pro několik modelů pak zajistí, že takové CLS 63 AMG zrychlí na stovku za 4,3 s a velké ML 63 AMG na 4,9 s.

Současně s uvedením nového tunerského kitu představil Brabus i nový brzdový systém pro model CLS. Přední kotouče o průměru 380 mm s 12pístkovými třmeny, zadní o průměru 355 mm se 6pístkovými třmeny se již postarají, aby šlo lehce zastavit z maximální rychlosti 330 km/h.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Brabus B63 S

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků