Brabus 900 Rocket Edition je monstrum třídy G. Má 900 koní, stovku dá za 3,7 sekundy

Hranatá bestie od Brabusu je nepřehlédnutelná, to hlavní se ovšem schovává pod kapotou.

Série modelů Rocket od známé německé dílny Brabus má jasný význam, pod kapotami těchto upravených Mercedesů můžete očekávat opravdu absurdní hodnoty výkonu. A vlastně nemůže být překvapením, že excentrický úpravce se rozhodl jmenovku Rocket nasadit i na poslední SUV třídy G. S celým jménem Brabus 900 Rocket Edition prostě víte, co máte čekat.

Rozsáhle upravený Mercedes-AMG G 63 popisuje Brabus doslova jako „supersport limitované edice“. Stále mluvíme o pořádné krabici, pod kapotou se nicméně novinka supersportům nepochybně vyrovnává. Původní dvakrát přeplňovaný V8 o objemu čtyř litrů, která sériově zajišťoval 585 koní (430 kW) a 850 N.m točivého momentu byl totiž řádně přepracován.

Suzuki Jimny od Liberty Walk má grády! Vypadá jako miniaturní Mercedes-Benz G

Suzuki Jimny od Liberty Walk má grády! Vypadá jako miniaturní Mercedes-Benz G

Hlavní zprávou je samotné převrtání na 4,5 litru. Brabus pak nahodil i novou dvojici turbodmychadel, aby nakonec dosáhl výkonu rovných 900 koní (662 kW) a točivého momentu 1250 N.m. Devítistupňový automat a pohon všech kol je nadále součástí ústrojí.

Dynamické schopnosti upraveného „géčka“ jsou samozřejmě působivé. Z nuly na stovku se dostane Rocket za 3,7 sekundy a maximálně pokračuje na elektronicky limitovaných 280 km/h. Na zhruba 2,5 tuny vážící SUV tedy slušné, navíc v porovnání se sériovým G 63, které dá stovku za 4,5 sekundy a rozjede se na 240 km/h.

Jdete na Rychle a zběsile 9? V českých kinech potkáte i speciální Toyotu Supra

Jdete na Rychle a zběsile 9? V českých kinech potkáte i speciální Toyotu Supra

Na rozsáhlý karbonový bodykit si udělá názor každý sám. Asi nejzajímavějšími prvky ale budou výrazné pevné křídlo na střeše a boční koncovky výfuku s karbonovým obložením, které Brabus vybavil i červeným LED osvětlením. Uvnitř došlo na nové kožené čalounění, karbonové dekory a možnost červeného zbarvení doslova všech původně „hliníkových“ prvků v interiéru.

Brabus plánuje vyrobit pouze 25 kusů série 900 Rocket Edition, každý se základní cenovkou 571.270 eur (asi 14,6 milionu korun).

AMG

AMG je německá společnost, která se zabývá závodními úpravami a sportovním tuningem vozů Mercedes-Benz. Společnost byla založena v roce 1967 dvojicí Hans Werner Aufrecht a Erhard Melcher. Většinou se značka uvádí jako Mercedes-AMG.

Mercedes-AMG GT Black Series • Mercedes-AMG GLB

TEST BMW 430i Cabrio: Léto sice skončilo, ale zábava může pokračovat

BMW 430i Cabrio

Čtyřválec, sportovní automatická převodovka, pohon zadních kol a otevřené nebe nad hlavou. Co by se mohlo pokazit?

včera | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

17.  9.  2021 | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků