Brabham BT63 je konceptem pro třídu GT2. Postaví se proti Audi či Porsche

Startovní rošt šampionátu GT2 se už zanedlouho rozroste o závodní speciál další značky.

Po návratu jména Brabham a uvedení okruhového speciálu BT62 v roce 2018 chce znovuzrozená společnost rozšířit své působení v motorsportu a nyní představuje koncept BT63 GT2. Jak napovídá označení modelu, jedná se o vizi závodního náčiní, které chce Brabham nasadit do sezóny 2022 evropského šampionátu GT2.

Novinka na první pohled vycházející z předchozího BT62 se tedy na okruzích utká s konkurencí od Audi, Porsche, Lamborghini či KTM (viz galerie). A hlavní změny oproti staršímu modelu jsou pochopitelně na vlně plnění regulí třídy GT2, které na exteriéru začínají upravenou aerodynamikou s jiným zadním křídlem či difuzorem.

Smečka Lamborghini Huracán STO řádí ve videu na okruhu. Kolik vlastně stojí?

Smečka Lamborghini Huracán STO řádí ve videu na okruhu. Kolik vlastně stojí?

Ke startu je potřeba také přiškrtit původní 5,4litrový V8 o zhruba stovku koní, takže bude BT63 GT2 produkovat okolo 600 koní (441 kW). Součástí ústrojí je sekvenční převodovka, poháněna jsou klasicky zadní kola. Pravidla třídy také nařizují vyšší minimální hmotnost vozu okolo 1250 až 1300 kg, tedy podstatný nárůst vůči BT62 se suchou hmotností 975 kg.

Brabham bude BT63 GT2 nabízet za zhruba 400.000 eur (asi 10,2 milionu korun) bez daně. Soukromým týmům přitom volitelně zajistí i kompletní tovární podporu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST BMW 430i Cabrio: Léto sice skončilo, ale zábava může pokračovat

BMW 430i Cabrio

Čtyřválec, sportovní automatická převodovka, pohon zadních kol a otevřené nebe nad hlavou. Co by se mohlo pokazit?

včera | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

17.  9.  2021 | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků