Božský DeLorean DMC-12 má naději na návrat. Výroba může začít v roce 2021

O návratu známého DeLoreanu DMC-12 alespoň ve formě malé série replik se mluvilo už pár let. Teď má ovšem projekt šanci doopravdy odstartovat.

Celá myšlenka se objevila už v roce 2016, když firma DeLorean Motor Company s nynějšími americkými vlastníky oznámila plán vyrobit omezenou sérii „nových“ modelů DMC-12. Kupé proslavené filmy Návrat do budoucnosti z 80. let tak opět vzbudilo pozornost mezi fanoušky a sběrateli.

Projekt se však za poslední roky nepodařilo rozjet, a to především kvůli legislativním problémům s nepřesně stanovenými pravidly ohledně výroby a homologace malosériových vozů v USA. Americký úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) však nedávno vydal dokument upřesňující požadavky pro taková vozidla a jejich výrobu, přičemž návrh na úpravu zákona bude nyní řešit americká vláda.

Bullittův originální Ford Mustang se nedočká renovace. Nový majitel si patinu cení

Bullittův originální Ford Mustang se nedočká renovace. Nový majitel si patinu cení

Pokud budou nové podmínky schváleny, DeLorean Motor Company by konečně mohl rozjet produkci moderních replik DMC-12. Firma disponuje zbytky původní techniky a rovněž dokumentací z výroby v 80. letech, takže na první pohled má „nový“ DeLorean vypadat stále stejně, vnitřnosti však budou modernizovány.

Původní šestiválec PRV o objemu 2,8 litru a mrzkém výkonu 97 kW (132 koní) tedy v ikonické karoserii nečekejte. V tuto chvíli se mluví o novém 3,5litrovém V6 se silou asi 257 kW (350 koní), nicméně původ takového motoru je zatím neznámý. Dříve se rovněž objevila možnost čistě elektrického ústrojí, které by možná blyštivému kupé slušelo v dnešní době více.

Britové vdechli nový život starým vozům F1. Za cenu Bugatti může být jeden váš

Britové vdechli nový život starým vozům F1. Za cenu Bugatti může být jeden váš

Samozřejmě má dojít rovněž na modernizaci podvozkových komponentů včetně brzdového systému, výkonnější osvětlení nebo vkusně aktualizovaný interiér s větší nabídkou komfortních prvků, lepším audiosystémem a klimatizací, posilovačem řízení a dalšími novinkami.  

DeLorean Motor Company mluví o začátku produkce během roku 2021. Očekávaná cenovka nových DMC-12 se má pohybovat okolo 100.000 dolarů (asi 2,3 milionu korun).

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 48 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků