Bosch uvádí systém pro automatické přivolání záchranářů k nehodám motorkářů

Technologii z nových automobilů chce Bosch přenést také na motocykly.

Funkci automatického přivolání záchranných složek v případě detekce nehody už z nových aut dobře známe. Ostatně v autech prodávaných v EU je takzvaný systém eCall již povinně stanovenou výbavou. Technologický gigant Bosch se však nyní snaží, aby stejná technologie hleděla i na životy motorkářů. Rozšiřuje proto službu Help Connect.

Už i závod MotoGP v Japonsku byl zrušen. Měl se přitom jet až v půlce října

Už i závod MotoGP v Japonsku byl zrušen. Měl se přitom jet až v půlce října

Společnosti svou novinku nazývá „digitálním strážným andělem“ a funguje na principu propojení motocyklu s chytrým telefonem řidiče přes Bluetooth, respektive tedy s aplikací firmy Bosch. Klíčovým prvkem technologie je poté jednotka snímající a vyhodnocující neočekávané pohyby motocyklu.

Senzor sledující akceleraci nebo rovněž úhlovou rychlost motocyklu posílá signály jednotce, která pomocí algoritmu vyhodnocuje až 100krát za sekundu možnost nehody. Bosch zmiňuje, že systém je natolik chytrý, aby dokázal rozpoznat opravdovou nehodu od situací, kdy například motocykl řidiči jen spadne na zem na parkovišti.

Už vás nebaví nudné elektrické mopedy? Retro z Indonésie má řádnou dávku stylu

Už vás nebaví nudné elektrické mopedy? Retro z Indonésie má řádnou dávku stylu

V případě vyhodnocení nehody kontaktuje aplikace v telefonu záchranné složky a přes GPS lokalizuje místo incidentu. Předem zadané zdravotní informace o řidiči pak mohou záchranářům pomoci se lépe připravit na zásah. V aplikaci může být rovněž nastaveno informování osobních nouzových kontaktů.

Bosch nakonec zmiňuje, že Help Connect dokáže zkrátit reakční dobu záchranných složek až o polovinu, což je v případě mnohem zranitelnějších motorkářů obrovská pomoc. Služba už je připravena k uvedení na trh v Německu, a lze očekávat, že zanedlouho ji uvidíme i na dalších trzích včetně Česka.

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků