Bosch uvádí systém pro automatické přivolání záchranářů k nehodám motorkářů

Technologii z nových automobilů chce Bosch přenést také na motocykly.

Funkci automatického přivolání záchranných složek v případě detekce nehody už z nových aut dobře známe. Ostatně v autech prodávaných v EU je takzvaný systém eCall již povinně stanovenou výbavou. Technologický gigant Bosch se však nyní snaží, aby stejná technologie hleděla i na životy motorkářů. Rozšiřuje proto službu Help Connect.

Už i závod MotoGP v Japonsku byl zrušen. Měl se přitom jet až v půlce října

Už i závod MotoGP v Japonsku byl zrušen. Měl se přitom jet až v půlce října

Společnosti svou novinku nazývá „digitálním strážným andělem“ a funguje na principu propojení motocyklu s chytrým telefonem řidiče přes Bluetooth, respektive tedy s aplikací firmy Bosch. Klíčovým prvkem technologie je poté jednotka snímající a vyhodnocující neočekávané pohyby motocyklu.

Senzor sledující akceleraci nebo rovněž úhlovou rychlost motocyklu posílá signály jednotce, která pomocí algoritmu vyhodnocuje až 100krát za sekundu možnost nehody. Bosch zmiňuje, že systém je natolik chytrý, aby dokázal rozpoznat opravdovou nehodu od situací, kdy například motocykl řidiči jen spadne na zem na parkovišti.

Už vás nebaví nudné elektrické mopedy? Retro z Indonésie má řádnou dávku stylu

Už vás nebaví nudné elektrické mopedy? Retro z Indonésie má řádnou dávku stylu

V případě vyhodnocení nehody kontaktuje aplikace v telefonu záchranné složky a přes GPS lokalizuje místo incidentu. Předem zadané zdravotní informace o řidiči pak mohou záchranářům pomoci se lépe připravit na zásah. V aplikaci může být rovněž nastaveno informování osobních nouzových kontaktů.

Bosch nakonec zmiňuje, že Help Connect dokáže zkrátit reakční dobu záchranných složek až o polovinu, což je v případě mnohem zranitelnějších motorkářů obrovská pomoc. Služba už je připravena k uvedení na trh v Německu, a lze očekávat, že zanedlouho ji uvidíme i na dalších trzích včetně Česka.

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

dnes | Jiří Baborský | 40 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

včera | Richard Herbich | 25 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků