BorgWarner staví novou dvouspojkovou převodovku

Popularita dvouspojkových převodovek neustále roste. Jenomže jejich velké rozšíření je omezováno jejich vyšší cenou. To se však pokusí změnit firma BorgWarner, která v současnosti testuje převodovku se dvěma spojkami vhodnou do malých vozů, která by se měla vyznačovat především nižší cenou. V prvních sériových vozech se má převodovka s názvem DualTronic objevit v roce 2013.

Podle slov firmy nepřekročí cena ústrojí hodnotu klasických šestistupňových automatů. Výhodou dvouspojkové převodovky je kromě dobré hospodárnosti také nepřerušovaná dodávka výkonu na kola a plynulost řazení. Na ryze sportovní využití už tak vhodná není, ale to v případě malých vozů jistě handicapem nebude. Příchod další převodovky tohoto typu by teoreticky mohl přispět také k zlevnění převodovek DSG koncernu Volkswagen.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků