BorgWarner staví novou dvouspojkovou převodovku

Popularita dvouspojkových převodovek neustále roste. Jenomže jejich velké rozšíření je omezováno jejich vyšší cenou. To se však pokusí změnit firma BorgWarner, která v současnosti testuje převodovku se dvěma spojkami vhodnou do malých vozů, která by se měla vyznačovat především nižší cenou. V prvních sériových vozech se má převodovka s názvem DualTronic objevit v roce 2013.

Podle slov firmy nepřekročí cena ústrojí hodnotu klasických šestistupňových automatů. Výhodou dvouspojkové převodovky je kromě dobré hospodárnosti také nepřerušovaná dodávka výkonu na kola a plynulost řazení. Na ryze sportovní využití už tak vhodná není, ale to v případě malých vozů jistě handicapem nebude. Příchod další převodovky tohoto typu by teoreticky mohl přispět také k zlevnění převodovek DSG koncernu Volkswagen.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků