Bondův legendární Aston Martin DB5 z Lega má i vystřelovací sedadlo

Patříte mezi fanoušky agenta Bonda? Pak vás rozhodně zaujme nová stavebnice Lego. Obsahuje totiž skoro všechny vychytávky muže s kódem 007.

Na svůj nový produkt nás oblíbená stavebnice Lego lákala ještě minulý měsíc. Tehdy to vypadalo jako obyčejný model Aston Martin DB5. Zdání ale lhalo. Nejedná se totiž vůbec o běžný model, nýbrž o vůz samotného slavného agenta Jamese Bonda. A to se vším všudy. 

Oficiální název stavebnice zní Lego Creator Expert James Bond Aston Martin DB5 a skládá se celkem z 1 295 částí. Jelikož se jedná o automobil agenta 007, chybět nesmí různé vychytávky. Stavebnice z kostek nabídne skryté kulomety, točivé poznávací značky či propichovače pneumatik. Všemu ale vévodí plně funkční vystřelovací sedadlo. 

Bugatti Chiron z Lega je prostě úžasné. Cena odpovídá kvalitě

Bugatti Chiron z Lega je prostě úžasné. Cena odpovídá kvalitě

Lego si dalo opravdu záležet také na dalších detailech. Pod kapotou najdete šestiválec, uvnitř zase přepracovanou palubní desku se skrytým počítačem či telefonem ve dveřích. Exteriér dotváří loga Aston Martin a typická přední mřížka. Ve finálním stavu měří na délku 34 centimetrů.

Novinka se na trhu má objevit 1. srpna. Pro britský trh je stanovena cena na  129,99 liber (přibližně 3 800 korun). Jedinou chybou je absence samotného agenta. Určitě ale najdete vhodnou Lego postavičku v obleku. 

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

včera | Jan Mička | 60 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků