Bondův legendární Aston Martin DB5 z Lega má i vystřelovací sedadlo

Patříte mezi fanoušky agenta Bonda? Pak vás rozhodně zaujme nová stavebnice Lego. Obsahuje totiž skoro všechny vychytávky muže s kódem 007.

Na svůj nový produkt nás oblíbená stavebnice Lego lákala ještě minulý měsíc. Tehdy to vypadalo jako obyčejný model Aston Martin DB5. Zdání ale lhalo. Nejedná se totiž vůbec o běžný model, nýbrž o vůz samotného slavného agenta Jamese Bonda. A to se vším všudy. 

Oficiální název stavebnice zní Lego Creator Expert James Bond Aston Martin DB5 a skládá se celkem z 1 295 částí. Jelikož se jedná o automobil agenta 007, chybět nesmí různé vychytávky. Stavebnice z kostek nabídne skryté kulomety, točivé poznávací značky či propichovače pneumatik. Všemu ale vévodí plně funkční vystřelovací sedadlo. 

Bugatti Chiron z Lega je prostě úžasné. Cena odpovídá kvalitě

Bugatti Chiron z Lega je prostě úžasné. Cena odpovídá kvalitě

Lego si dalo opravdu záležet také na dalších detailech. Pod kapotou najdete šestiválec, uvnitř zase přepracovanou palubní desku se skrytým počítačem či telefonem ve dveřích. Exteriér dotváří loga Aston Martin a typická přední mřížka. Ve finálním stavu měří na délku 34 centimetrů.

Novinka se na trhu má objevit 1. srpna. Pro britský trh je stanovena cena na  129,99 liber (přibližně 3 800 korun). Jedinou chybou je absence samotného agenta. Určitě ale najdete vhodnou Lego postavičku v obleku. 

TEST Fiat 500 1.2 8v Collezione: Jen mu zkuste odolat!

Fiat 500 1.2 8v Collezione

Pětistovka oslavila v loňském roce šedesátiny. Fiat se ale výrobou nejrůznějších speciálních a limitovaných verzí vytrvale stará o to, aby novodobá generace nezestárla ani o den.

dnes | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST BMW M140i: Dokonalost odsouzená k záhubě

BMW M140i

Pokud toužíte po nejlepším ostrém hatchbacku na trhu, zapomeňte na Civic Type-R nebo Golf R. Chtějte M140i s manuálem a samosvorem a peněz nelitujte. Tohle je poslední příležitost k nákupu.

23.  9.  2018 | Miro Mihálik | 31 příspěvků
Minitest Volvo S90 T8: Je vrcholná motorizace skutečně nejlepší?

Volvo S90 T8 AWD Polestar (minitest)

Tentokrát jsme vyzkoušeli Volvo S90 se vším, co mu je možné nadělit. Jak funguje hybridní provedení?

18.  9.  2018 | Milan Lažanský | 26 příspěvků