Bodový systém opět v parlamentu, Šimonovský si věří

Návrh zákona, který počítá se zavedením bodového systému pro řidiče, neprošel před dvěma měsíci parlamentem. Ministr dopravy Šimonovský jej proto mírně přepracoval a „umírnil“ a poslal do druhého čtení; věří, že nyní návrh projde a začne co nejdříve platit. Důvodem pro zavedení bodového systému je neutěšený stav na silnicích, na nichž umírá příliš mnoho lidí (v pondělí to bylo 14 osob, nejvíce za letošní rok). Česká republika se přitom Evropské unii zavázala, že počet úmrtí sníží na polovinu.

Za dvanáct bodů přijde řidič o řidičské oprávnění. Přitom za nesprávné předjíždění dostane pět trestných bodů, za nedání přednosti v jízdě čtyři a potřebné tři pak získá třeba za telefonování za volantem. Ani nestačíte nadát, a nebudete moci s autem na silnici. Naopak pokud po tři roky nespácháte žádný přestupek, budou vám smazány všechny předchozí trestné body. Novinkou oproti současnému stavu bude možnost odebrání řidičského průkazu policií či nutnost nahlásit, kdo řídil vůz v době spáchání přestupku.

Mnozí poslanci při posledním čtení označili novelu za příliš přísnou, někteří dokonce za legislativní zmetek, píše iDnes. Uvidíme tedy, zda návrh projde tentokrát.

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 18 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 31 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků