Bodový systém opět v parlamentu, Šimonovský si věří

Návrh zákona, který počítá se zavedením bodového systému pro řidiče, neprošel před dvěma měsíci parlamentem. Ministr dopravy Šimonovský jej proto mírně přepracoval a „umírnil“ a poslal do druhého čtení; věří, že nyní návrh projde a začne co nejdříve platit. Důvodem pro zavedení bodového systému je neutěšený stav na silnicích, na nichž umírá příliš mnoho lidí (v pondělí to bylo 14 osob, nejvíce za letošní rok). Česká republika se přitom Evropské unii zavázala, že počet úmrtí sníží na polovinu.

Za dvanáct bodů přijde řidič o řidičské oprávnění. Přitom za nesprávné předjíždění dostane pět trestných bodů, za nedání přednosti v jízdě čtyři a potřebné tři pak získá třeba za telefonování za volantem. Ani nestačíte nadát, a nebudete moci s autem na silnici. Naopak pokud po tři roky nespácháte žádný přestupek, budou vám smazány všechny předchozí trestné body. Novinkou oproti současnému stavu bude možnost odebrání řidičského průkazu policií či nutnost nahlásit, kdo řídil vůz v době spáchání přestupku.

Mnozí poslanci při posledním čtení označili novelu za příliš přísnou, někteří dokonce za legislativní zmetek, píše iDnes. Uvidíme tedy, zda návrh projde tentokrát.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků