Bodový systém neprošel sněmovnou

Bodový systém, o kterém se už mnoho měsíců vzrušeně debatuje nejen ve vládě a parlamentu, nebyl dnes schválen. K tomu totiž chyběl celkem pět hlasů, proti byli překvapivě také čtyři poslanci ČSSD. Podle ODS je návrh bodového systému příliš represivní a zbytečně buzerující. Ministr dopravy předloží návrh zákona parlamentu znovu, ale pravdepodobně až začátkem příštího roku. Šance, že by zákon mohl platit od července, jak jsme psali nedávno, padla.  

Tip: Více si o navrhovaném bodovém systému můžete přečíst ve starším článku.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků