Bodový systém nabírá zpoždění

Nový silniční zákon, který zavádí bodový systém, nebyl v polovině října schválen poslaneckou sněmovnou. Poslanci totiž k předchozímu návrhu předložili celkem 450 pozměňovacích návrhů, z nichž některé je ministr dopravy Šimonovský připraven do zákona zahrnout. Jeho další projednávání ve vládě je v plánu ale až za dva týdny. Pokud návrh zákona napodruhé parlamentem projde, tj. schválí ho sněmovna i senát, bude platit nejdříve od druhé poloviny příštího roku, případně až od začátku roku 2006. Původní termín byl přitom letošní září.

Cílem nového zákona je snížení počtu nehod a úmrtí na českých silnicích formou bodování přestupků a následného zadržení řidičského průkazu a nutnosti složit jakési „opravné“ zkoušky. Kritici zákona ale uvádí, že systém bude řidiče zbytečně buzerovat a bude příliš administrativně náročný. Zastánci naopak říkají, že bodový systém funguje úspěšně v mnoha státech, tak proč ne u nás...

Tip: Více si o navrhovaném bodovém systému můžete přečíst ve starším článku.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků