Bodový systém nabírá zpoždění

Nový silniční zákon, který zavádí bodový systém, nebyl v polovině října schválen poslaneckou sněmovnou. Poslanci totiž k předchozímu návrhu předložili celkem 450 pozměňovacích návrhů, z nichž některé je ministr dopravy Šimonovský připraven do zákona zahrnout. Jeho další projednávání ve vládě je v plánu ale až za dva týdny. Pokud návrh zákona napodruhé parlamentem projde, tj. schválí ho sněmovna i senát, bude platit nejdříve od druhé poloviny příštího roku, případně až od začátku roku 2006. Původní termín byl přitom letošní září.

Cílem nového zákona je snížení počtu nehod a úmrtí na českých silnicích formou bodování přestupků a následného zadržení řidičského průkazu a nutnosti složit jakési „opravné“ zkoušky. Kritici zákona ale uvádí, že systém bude řidiče zbytečně buzerovat a bude příliš administrativně náročný. Zastánci naopak říkají, že bodový systém funguje úspěšně v mnoha státech, tak proč ne u nás...

Tip: Více si o navrhovaném bodovém systému můžete přečíst ve starším článku.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků