Bodový systém nabírá zpoždění

Nový silniční zákon, který zavádí bodový systém, nebyl v polovině října schválen poslaneckou sněmovnou. Poslanci totiž k předchozímu návrhu předložili celkem 450 pozměňovacích návrhů, z nichž některé je ministr dopravy Šimonovský připraven do zákona zahrnout. Jeho další projednávání ve vládě je v plánu ale až za dva týdny. Pokud návrh zákona napodruhé parlamentem projde, tj. schválí ho sněmovna i senát, bude platit nejdříve od druhé poloviny příštího roku, případně až od začátku roku 2006. Původní termín byl přitom letošní září.

Cílem nového zákona je snížení počtu nehod a úmrtí na českých silnicích formou bodování přestupků a následného zadržení řidičského průkazu a nutnosti složit jakési „opravné“ zkoušky. Kritici zákona ale uvádí, že systém bude řidiče zbytečně buzerovat a bude příliš administrativně náročný. Zastánci naopak říkají, že bodový systém funguje úspěšně v mnoha státech, tak proč ne u nás...

Tip: Více si o navrhovaném bodovém systému můžete přečíst ve starším článku.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků