Bodový systém bude platit už od července

Ministr dopravy Šimonovský věří, že už od července příštího roku bude platit bodový systém, o němž se už delší dobu vedou ve vládě a sněmovně vzrušené debaty. Tento systém, díky kterému budeme za různé typy přestupků na silnicích dostávat trestné puntíky, by měl snížit nehodovost na českých silnicich. Šimonovský předpokládá, že novinka zmenší počet obětí dopravních nehod na polovinu do šesti let; za 12 bodů totiž bude na rok odebrán řidičský průkaz. Přitom trestné body lze nasbírat celkem snadno, stačí dvakrát nedodržet rychlost v obci o 40 km/h či dvakrát špatně předjíždět - kompletní přehled bodového systému najdete ve starším článku.

Podle serveru iDNES ale přijetí zákona může zkomplikovat parlament, protože se zákonem nesouhlasí ODS. Této straně se navíc nelíbí, že by policisté mohli opět odebírat řidičské průkazy. Policie je naopak s novým zákonem spokojena, ačkoliv je oproti původní verzi seškrtána.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků