Bodový systém bude platit už od července

Ministr dopravy Šimonovský věří, že už od července příštího roku bude platit bodový systém, o němž se už delší dobu vedou ve vládě a sněmovně vzrušené debaty. Tento systém, díky kterému budeme za různé typy přestupků na silnicích dostávat trestné puntíky, by měl snížit nehodovost na českých silnicich. Šimonovský předpokládá, že novinka zmenší počet obětí dopravních nehod na polovinu do šesti let; za 12 bodů totiž bude na rok odebrán řidičský průkaz. Přitom trestné body lze nasbírat celkem snadno, stačí dvakrát nedodržet rychlost v obci o 40 km/h či dvakrát špatně předjíždět - kompletní přehled bodového systému najdete ve starším článku.

Podle serveru iDNES ale přijetí zákona může zkomplikovat parlament, protože se zákonem nesouhlasí ODS. Této straně se navíc nelíbí, že by policisté mohli opět odebírat řidičské průkazy. Policie je naopak s novým zákonem spokojena, ačkoliv je oproti původní verzi seškrtána.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků