Bodový systém bude platit už od července

Ministr dopravy Šimonovský věří, že už od července příštího roku bude platit bodový systém, o němž se už delší dobu vedou ve vládě a sněmovně vzrušené debaty. Tento systém, díky kterému budeme za různé typy přestupků na silnicích dostávat trestné puntíky, by měl snížit nehodovost na českých silnicich. Šimonovský předpokládá, že novinka zmenší počet obětí dopravních nehod na polovinu do šesti let; za 12 bodů totiž bude na rok odebrán řidičský průkaz. Přitom trestné body lze nasbírat celkem snadno, stačí dvakrát nedodržet rychlost v obci o 40 km/h či dvakrát špatně předjíždět - kompletní přehled bodového systému najdete ve starším článku.

Podle serveru iDNES ale přijetí zákona může zkomplikovat parlament, protože se zákonem nesouhlasí ODS. Této straně se navíc nelíbí, že by policisté mohli opět odebírat řidičské průkazy. Policie je naopak s novým zákonem spokojena, ačkoliv je oproti původní verzi seškrtána.

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků