Bodový systém bude platit už od července

Ministr dopravy Šimonovský věří, že už od července příštího roku bude platit bodový systém, o němž se už delší dobu vedou ve vládě a sněmovně vzrušené debaty. Tento systém, díky kterému budeme za různé typy přestupků na silnicích dostávat trestné puntíky, by měl snížit nehodovost na českých silnicich. Šimonovský předpokládá, že novinka zmenší počet obětí dopravních nehod na polovinu do šesti let; za 12 bodů totiž bude na rok odebrán řidičský průkaz. Přitom trestné body lze nasbírat celkem snadno, stačí dvakrát nedodržet rychlost v obci o 40 km/h či dvakrát špatně předjíždět - kompletní přehled bodového systému najdete ve starším článku.

Podle serveru iDNES ale přijetí zákona může zkomplikovat parlament, protože se zákonem nesouhlasí ODS. Této straně se navíc nelíbí, že by policisté mohli opět odebírat řidičské průkazy. Policie je naopak s novým zákonem spokojena, ačkoliv je oproti původní verzi seškrtána.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků