Bodový systém: alhokol do 0,3 promile s mírnějším postihem

V novele silničního zákona, který schválili poslanci minulý měsíc, je jedna zajímavá pasáž. Alkohol má sice i nadále nulovou toleranci, nicméně pokud bude vám bude změřeno méně než 0,3 promile alkoholu v krvi, nedostanete plných sedm trestných bodů, ale „pouze“ tři. Sedmičku si odnesete v případě, že budete mít více jak 0,3 promile včetně; rozdíl bude i ve výši pokut. Za třetinku piva tak nedostanete plný postih, jak bylo původně plánováno.

To ale nic nemění na tom, že za jízdu pod vlivem alkoholu dostanete pokutu od deseti do padesáti tisíc korun a pokud s alkoholem v krvi zaviníte nehodu, můžete jít sedět až na tři roky místo současného roku. Myslíte, že by stát měl určitou míru alkoholu v krvi tolerovat?

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků