Bodový systém: alhokol do 0,3 promile s mírnějším postihem

V novele silničního zákona, který schválili poslanci minulý měsíc, je jedna zajímavá pasáž. Alkohol má sice i nadále nulovou toleranci, nicméně pokud bude vám bude změřeno méně než 0,3 promile alkoholu v krvi, nedostanete plných sedm trestných bodů, ale „pouze“ tři. Sedmičku si odnesete v případě, že budete mít více jak 0,3 promile včetně; rozdíl bude i ve výši pokut. Za třetinku piva tak nedostanete plný postih, jak bylo původně plánováno.

To ale nic nemění na tom, že za jízdu pod vlivem alkoholu dostanete pokutu od deseti do padesáti tisíc korun a pokud s alkoholem v krvi zaviníte nehodu, můžete jít sedět až na tři roky místo současného roku. Myslíte, že by stát měl určitou míru alkoholu v krvi tolerovat?

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků