Bodový systém: alhokol do 0,3 promile s mírnějším postihem

V novele silničního zákona, který schválili poslanci minulý měsíc, je jedna zajímavá pasáž. Alkohol má sice i nadále nulovou toleranci, nicméně pokud bude vám bude změřeno méně než 0,3 promile alkoholu v krvi, nedostanete plných sedm trestných bodů, ale „pouze“ tři. Sedmičku si odnesete v případě, že budete mít více jak 0,3 promile včetně; rozdíl bude i ve výši pokut. Za třetinku piva tak nedostanete plný postih, jak bylo původně plánováno.

To ale nic nemění na tom, že za jízdu pod vlivem alkoholu dostanete pokutu od deseti do padesáti tisíc korun a pokud s alkoholem v krvi zaviníte nehodu, můžete jít sedět až na tři roky místo současného roku. Myslíte, že by stát měl určitou míru alkoholu v krvi tolerovat?

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků