Bodový systém: alhokol do 0,3 promile s mírnějším postihem

V novele silničního zákona, který schválili poslanci minulý měsíc, je jedna zajímavá pasáž. Alkohol má sice i nadále nulovou toleranci, nicméně pokud bude vám bude změřeno méně než 0,3 promile alkoholu v krvi, nedostanete plných sedm trestných bodů, ale „pouze“ tři. Sedmičku si odnesete v případě, že budete mít více jak 0,3 promile včetně; rozdíl bude i ve výši pokut. Za třetinku piva tak nedostanete plný postih, jak bylo původně plánováno.

To ale nic nemění na tom, že za jízdu pod vlivem alkoholu dostanete pokutu od deseti do padesáti tisíc korun a pokud s alkoholem v krvi zaviníte nehodu, můžete jít sedět až na tři roky místo současného roku. Myslíte, že by stát měl určitou míru alkoholu v krvi tolerovat?

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků