BMW zvažuje prodej svých motorů konkurenci

Bavorské BMW zvažuje, že po vzoru jiných automobilek nabídne své motory jiným automobilkám. Ve světě automobilových výrobců je totiž poměrně běžné, že automobilky prodávají své motory jiným výrobcům, čímž získávají potřebné peníze. Děje se tak i u vcelku důležitých agregátů, které se tak objevují pod různým označením v různých vozech.

BMW zvažuje, že nabídne své motory v podstatě komukoli, kdo si o ně řekne a zaplatí. Neuvažuje ani o tom, že by motory pro konkurenty byly nějak upraveny, např. se jim snížil výkon, aby v případné konfrontaci byl bavorský výrobce o krok napřed.

Prozatím v tomto směru nepadlo žádné oficiální rozhodnutí, ale má se za to, že o motory BMW by byl opravdu velký zájem. Přeci jenom tato automobilka produkuje napříč verzemi jedny z nejlepších agregátů. Vysoké litrové výkony, velmi dobré křivky výkonu a točivého momentu a velmi příjemná spotřeba. To vše je pohádková kombinace pro zákazníky.

Neoficiálně se hovoří o prodeji hlavně čtyř a šestiválcových motorů a to i ve vrcholných dvakrát přeplňovaných verzí, jako je x35i a x35d. Z kusých informací naopak vyplývá, že vrcholné motory pro M modely mají zůstat prozatím k dispozici jen pro BMW a smluvní partnery, kteří vyrábí malosériové speciály, a různé úpravce.

Prozatím se nedá předjímat, jak to vše dopadne, ale BMW se musí chovat také tržně. A příjem z již vyvinutých agregátů by byl jistě příjemným zpestřením. Navíc vždy je lepší dodávat motory, než když tuto činnost přenechá konkurenci, která z toho bude profitovat místo něj.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků