BMW zvažuje M3 ve verzi Touring. Ostré kombi by bylo úplně první v historii

Možná vás vždy lákala představa BMW M3 ve verzi kombi. Stane se v aktuální generací poprvé skutečností?

BMW nikdy nepostavilo M3 v karoserii kombi. Oblíbený cíl garážového tuningu, nejlépe ještě s motorem z větší M5, se však může v nové generaci stát realitou. Kombi generace s kódovým označením G21 už počítá poslední měsíce do své premiéry a z mnichovské automobilky zaznívají zajímavé hlasy.

TEST BMW M5: Supersport ve smokingu. Může tohle fungovat?

TEST BMW M5: Supersport ve smokingu. Může tohle fungovat?

Divize Motorsport by se podle zdrojů britského Autocaru měla poprvé v historii podívat na zoubek také trojkovému kombíku. Kombi od M má malou tradici jen v případě M5, u které docházelo k představení takové varianty ob generaci. Ovšem s výjimkou aktuálního vydání.

M3 Touring by se tak poprvé postavila například Audi RS4 Avant. Vždyť u aktuální RS4 razí čtyři kruhy zcela opačnou strategii - k dispozici je jenom rychlé kombi. Obě karoserie pak obléká Mercedes-AMG třídy C. Nové kombi řady 3 bude větší, objem zavazadelníku překročí 500 litrů a v nové generaci jej nedoprovodí verze GT. Premiéru očekávejme nejpozději v polovině příštího roku.

Nové BMW X7 má první ceny. Takto vypadá základ za 2,2 milionu Kč

Nové BMW X7 má první ceny. Takto vypadá základ za 2,2 milionu Kč

Verze M je stále ve hvězdách. Sedan si podle dosavadních informací ponechá třílitrový šestiválec s označení S55. Verze N55 vyladěna pro BMW M2 již nebyla homologována a tak z ostrých třílitrů na skladě zbyla jen ostrá točivá jednotka s polozávodními vnitřnostmi. Jen si ten motor představte v kombíku...

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

včera | Jan Mička | 50 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Mercedes-Benz S 560 kabrio: Bez střechy až do posledních paprsků

Mercedes-Benz S 560 kabrio

S faceliftem Mercedesu třídy S přišly na řadu i verze kupé a kabriolet. Testování sice připadlo na říjen, nemáte ale jediný důvod k obavám.

6.  11.  2018 | Milan Lažanský | 15 příspěvků