BMW zvažuje M3 ve verzi Touring. Ostré kombi by bylo úplně první v historii

Možná vás vždy lákala představa BMW M3 ve verzi kombi. Stane se v aktuální generací poprvé skutečností?

BMW nikdy nepostavilo M3 v karoserii kombi. Oblíbený cíl garážového tuningu, nejlépe ještě s motorem z větší M5, se však může v nové generaci stát realitou. Kombi generace s kódovým označením G21 už počítá poslední měsíce do své premiéry a z mnichovské automobilky zaznívají zajímavé hlasy.

TEST BMW M5: Supersport ve smokingu. Může tohle fungovat?

TEST BMW M5: Supersport ve smokingu. Může tohle fungovat?

Divize Motorsport by se podle zdrojů britského Autocaru měla poprvé v historii podívat na zoubek také trojkovému kombíku. Kombi od M má malou tradici jen v případě M5, u které docházelo k představení takové varianty ob generaci. Ovšem s výjimkou aktuálního vydání.

M3 Touring by se tak poprvé postavila například Audi RS4 Avant. Vždyť u aktuální RS4 razí čtyři kruhy zcela opačnou strategii - k dispozici je jenom rychlé kombi. Obě karoserie pak obléká Mercedes-AMG třídy C. Nové kombi řady 3 bude větší, objem zavazadelníku překročí 500 litrů a v nové generaci jej nedoprovodí verze GT. Premiéru očekávejme nejpozději v polovině příštího roku.

Nové BMW X7 má první ceny. Takto vypadá základ za 2,2 milionu Kč

Nové BMW X7 má první ceny. Takto vypadá základ za 2,2 milionu Kč

Verze M je stále ve hvězdách. Sedan si podle dosavadních informací ponechá třílitrový šestiválec s označení S55. Verze N55 vyladěna pro BMW M2 již nebyla homologována a tak z ostrých třílitrů na skladě zbyla jen ostrá točivá jednotka s polozávodními vnitřnostmi. Jen si ten motor představte v kombíku...

TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka?

Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive

Sportovní Seaty mají nesmírně dlouhou tradici. Teprve loni se je ale Španělé rozhodli seskupit je pod jednu značku a dát jim novou identitu. A protože SUV v dnešní době táhnou, stal se průkopníkem model Ateca.

15.  1.  2019 | Jan Mička | 28 příspěvků
Minitest Mazda 6 2.5 Skyactiv-G A/T: Mimo čas a obvyklé mantinely

Mazda 6 2.5 Skyaktiv-G A/T (minitest)

Vzepřít se jednou provždy kalendáři, jen mládí, nikdy stáří, zpívá v jednom ze svých šlágrů božský Kája. Máme ale tak trochu dojem, že si něco podobného může pobrukovat i Mazda se svou šestkou.

10.  1.  2019 | Miro Mihálik | 88 příspěvků
S VW Touareg napříč Marokem: Existuje vůbec něco, co nezvládne?

S VW Touareg napříč Marokem

Čtyři dny v autě, skoro 1300 ujetých kilometrů a mraky různorodých zážitků, které bych jinak nepochytil za celý rok. Nějak takto by se dalo ve zkratce shrnout putování Marokem za volantem jednoho z nejlepších SUV dnešní doby.

6.  1.  2019 | Jan Mička | 43 příspěvků