BMW zvažuje M3 ve verzi Touring. Ostré kombi by bylo úplně první v historii

Možná vás vždy lákala představa BMW M3 ve verzi kombi. Stane se v aktuální generací poprvé skutečností?

BMW nikdy nepostavilo M3 v karoserii kombi. Oblíbený cíl garážového tuningu, nejlépe ještě s motorem z větší M5, se však může v nové generaci stát realitou. Kombi generace s kódovým označením G21 už počítá poslední měsíce do své premiéry a z mnichovské automobilky zaznívají zajímavé hlasy.

TEST BMW M5: Supersport ve smokingu. Může tohle fungovat?

TEST BMW M5: Supersport ve smokingu. Může tohle fungovat?

Divize Motorsport by se podle zdrojů britského Autocaru měla poprvé v historii podívat na zoubek také trojkovému kombíku. Kombi od M má malou tradici jen v případě M5, u které docházelo k představení takové varianty ob generaci. Ovšem s výjimkou aktuálního vydání.

M3 Touring by se tak poprvé postavila například Audi RS4 Avant. Vždyť u aktuální RS4 razí čtyři kruhy zcela opačnou strategii - k dispozici je jenom rychlé kombi. Obě karoserie pak obléká Mercedes-AMG třídy C. Nové kombi řady 3 bude větší, objem zavazadelníku překročí 500 litrů a v nové generaci jej nedoprovodí verze GT. Premiéru očekávejme nejpozději v polovině příštího roku.

Nové BMW X7 má první ceny. Takto vypadá základ za 2,2 milionu Kč

Nové BMW X7 má první ceny. Takto vypadá základ za 2,2 milionu Kč

Verze M je stále ve hvězdách. Sedan si podle dosavadních informací ponechá třílitrový šestiválec s označení S55. Verze N55 vyladěna pro BMW M2 již nebyla homologována a tak z ostrých třílitrů na skladě zbyla jen ostrá točivá jednotka s polozávodními vnitřnostmi. Jen si ten motor představte v kombíku...

Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

dnes | Miro Mihálik
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 34 příspěvků
Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT (minitest)

Zavazadlový prostor větší než u dosavadního lídra kategorie, příznivá cena a úsporný naftový motor. Kia Ceed SW tahá trumfy z rukávu jeden za druhým.

14.  3.  2019 | Vladimír Kadera | 65 příspěvků