BMW zvažuje M3 ve verzi Touring. Ostré kombi by bylo úplně první v historii

Možná vás vždy lákala představa BMW M3 ve verzi kombi. Stane se v aktuální generací poprvé skutečností?

BMW nikdy nepostavilo M3 v karoserii kombi. Oblíbený cíl garážového tuningu, nejlépe ještě s motorem z větší M5, se však může v nové generaci stát realitou. Kombi generace s kódovým označením G21 už počítá poslední měsíce do své premiéry a z mnichovské automobilky zaznívají zajímavé hlasy.

TEST BMW M5: Supersport ve smokingu. Může tohle fungovat?

TEST BMW M5: Supersport ve smokingu. Může tohle fungovat?

Divize Motorsport by se podle zdrojů britského Autocaru měla poprvé v historii podívat na zoubek také trojkovému kombíku. Kombi od M má malou tradici jen v případě M5, u které docházelo k představení takové varianty ob generaci. Ovšem s výjimkou aktuálního vydání.

M3 Touring by se tak poprvé postavila například Audi RS4 Avant. Vždyť u aktuální RS4 razí čtyři kruhy zcela opačnou strategii - k dispozici je jenom rychlé kombi. Obě karoserie pak obléká Mercedes-AMG třídy C. Nové kombi řady 3 bude větší, objem zavazadelníku překročí 500 litrů a v nové generaci jej nedoprovodí verze GT. Premiéru očekávejme nejpozději v polovině příštího roku.

Nové BMW X7 má první ceny. Takto vypadá základ za 2,2 milionu Kč

Nové BMW X7 má první ceny. Takto vypadá základ za 2,2 milionu Kč

Verze M je stále ve hvězdách. Sedan si podle dosavadních informací ponechá třílitrový šestiválec s označení S55. Verze N55 vyladěna pro BMW M2 již nebyla homologována a tak z ostrých třílitrů na skladě zbyla jen ostrá točivá jednotka s polozávodními vnitřnostmi. Jen si ten motor představte v kombíku...

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 49 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků