BMW zvažuje M3 ve verzi Touring. Ostré kombi by bylo úplně první v historii

Možná vás vždy lákala představa BMW M3 ve verzi kombi. Stane se v aktuální generací poprvé skutečností?

BMW nikdy nepostavilo M3 v karoserii kombi. Oblíbený cíl garážového tuningu, nejlépe ještě s motorem z větší M5, se však může v nové generaci stát realitou. Kombi generace s kódovým označením G21 už počítá poslední měsíce do své premiéry a z mnichovské automobilky zaznívají zajímavé hlasy.

TEST BMW M5: Supersport ve smokingu. Může tohle fungovat?

TEST BMW M5: Supersport ve smokingu. Může tohle fungovat?

Divize Motorsport by se podle zdrojů britského Autocaru měla poprvé v historii podívat na zoubek také trojkovému kombíku. Kombi od M má malou tradici jen v případě M5, u které docházelo k představení takové varianty ob generaci. Ovšem s výjimkou aktuálního vydání.

M3 Touring by se tak poprvé postavila například Audi RS4 Avant. Vždyť u aktuální RS4 razí čtyři kruhy zcela opačnou strategii - k dispozici je jenom rychlé kombi. Obě karoserie pak obléká Mercedes-AMG třídy C. Nové kombi řady 3 bude větší, objem zavazadelníku překročí 500 litrů a v nové generaci jej nedoprovodí verze GT. Premiéru očekávejme nejpozději v polovině příštího roku.

Nové BMW X7 má první ceny. Takto vypadá základ za 2,2 milionu Kč

Nové BMW X7 má první ceny. Takto vypadá základ za 2,2 milionu Kč

Verze M je stále ve hvězdách. Sedan si podle dosavadních informací ponechá třílitrový šestiválec s označení S55. Verze N55 vyladěna pro BMW M2 již nebyla homologována a tak z ostrých třílitrů na skladě zbyla jen ostrá točivá jednotka s polozávodními vnitřnostmi. Jen si ten motor představte v kombíku...

Za volantem Porsche Cayenne Coupé: Podvozek už zase čaruje a kouzlí!

Porsche Cayenne Coupé (první svezení)

Méně auta, praktičnosti i místa na zadních sedadlech, ale zato s vyšší cenou. To je ve zkratce druhá karosářská verze modelu Cayenne s poněkud nepatřičným přídomkem Coupé, která právě zakotvila na českém trhu. Ideální příležitost svézt se…

včera | Miro Mihálik | 9 příspěvků
TEST Range Rover Evoque P250: Stojí tvrdohlavý nezmar za skoro 2 miliony?

Range Rover Evoque P250

Range Rover si prostě nedá říct a i do městského crossoveru nabízí všemožnou výbavu do terénu. Je tolik kilogramů navíc opravdu potřeba? A poradí si s tím mild-hybridní pohon?

21.  7.  2019 | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 11 příspěvků