BMW zřejmě pracuje na twin-turbo čtyřválci

Dobře informovaný zdroj, který má blízko k inženýrům automobilky BMW a který velmi často přináší s velkým předstihem informace, které se v budoucnu stávají realitou, zveřejnil opravdovou zajímavost.

Bavorská automobilka má totiž pracovat na zcela novém čtyřválcovém agregátu s přímým vstřikováním paliva, který je dopován twin-turbem, tedy kombinací menšího a většího dmychadla, což má omezit prodlevy v reakcích motorů a má přinést lineárnější průběh křivek výkonu a točivého momentu.

Motor s doposud neznámým objemem (ryzí spekulace hovoří o 1,8 - 2 litrech) má disponovat výkonem dle verze od 220 do 260 koní. Výkon tedy není nijak ohromující, ale motor má poskytovat velmi komfortní průběh a hlavně díky přeplňování se na papíře výrazně sníží emise, což BMW velmi nutně potřebuje.

Agregát, který by měl nahradit některé šestiválce u modelů 1, 3 a 5 se má na trhu objevit v roce 2010.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 2 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků