BMW zřejmě pracuje na twin-turbo čtyřválci

Dobře informovaný zdroj, který má blízko k inženýrům automobilky BMW a který velmi často přináší s velkým předstihem informace, které se v budoucnu stávají realitou, zveřejnil opravdovou zajímavost.

Bavorská automobilka má totiž pracovat na zcela novém čtyřválcovém agregátu s přímým vstřikováním paliva, který je dopován twin-turbem, tedy kombinací menšího a většího dmychadla, což má omezit prodlevy v reakcích motorů a má přinést lineárnější průběh křivek výkonu a točivého momentu.

Motor s doposud neznámým objemem (ryzí spekulace hovoří o 1,8 - 2 litrech) má disponovat výkonem dle verze od 220 do 260 koní. Výkon tedy není nijak ohromující, ale motor má poskytovat velmi komfortní průběh a hlavně díky přeplňování se na papíře výrazně sníží emise, což BMW velmi nutně potřebuje.

Agregát, který by měl nahradit některé šestiválce u modelů 1, 3 a 5 se má na trhu objevit v roce 2010.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků